Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Cibulková s Monfilsom v mixe proti obhajcom titulu

SITA|Publikované 26. máj 2008 o 20:56

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková a jej priateľ, Francúz Gael Monfils dostali od organizátorov druhého grandslamového turnaja sezóny, Roland Garros v Paríži, jednu zo šiestich ...

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková a jej priateľ, Francúz Gael Monfils dostali od organizátorov druhého grandslamového turnaja sezóny, Roland Garros v Paríži, jednu zo šiestich voľných kariet na miešanú štvorhru.

Hneď v úvodnom kole si sympatická dvojica zmeria sily s nenasadenými obhajcami titulu - Izraelčanom Andym Ramom a domácou Nathalie Dechyovou. V prípade postupu do osemfinálového 2. kola by Cibulková a jej francúzsky partner zrejme čelili jednotkám "pavúka" mixu, Srbovi Nenadovi Zimonjičovi a Slovinke Katarine Srebotnikovej, vlani zdolaným finalistom. Cibulková v minulosti miešanú štvorhru ešte nehrala.

V mixe sa pri Seine predstaví aj deblová špecialistka Janette Husárová. Čoskoro 34-ročná Bratislavčanka (nar. 4. júna 1974) a Brazílčan André Sá sa stretnú s ôsmimi nasadenými - Švédom Jonasom Björkmanom a Austrálčankou Aliciou Molikovou.


Výsledok pondelňajšieho žrebu miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži, z pohľadu slovenských tenistov:

Gael Monfils, Dominika Cibulková (Fr./SR) - Andy Ram, Nathalie Dechyová (Izr./Fr.)

Jonas Björkman, Alicia Moliková (8-Švéd./Austr.) - André Sá, Janette Husárová (Braz./SR)


Ďalšie zaujímavé páry 1. kola v miešanej štvorhre:

Fabrice Santoro, Amélie Mauresmová (Fr.)

Leander Paes, Naďa Petrovová (Ind./Rus.)

Marcin Matkowski, Caroline Wozniacká (Poľ./Dán.)

Bob Bryan, Viktoria Azarenková (3-USA/Biel.)


Súvisiace články