Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Cibulková: Pred novou sezónou som nabitá energiou

Dominika Cibulková má za sebou tvrdú prípravu na Floride a pred sebou začiatok sezóny v Austrálii. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|26. dec 2011 o 21:00

Slovenská jednotka prišla pred sviatkami z Ameriky a po Vianociach je už v Austrálii.

BRATISLAVA. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková sa minulý týždeň vo štvrtok vrátila z takmer mesačnej prípravy v Amerike a po štyroch dňoch s rodinou v Bratislave už v pondelok zamierila na začiatok sezóny do Austrálie.

„Raz ako juniorka, mala som štrnásť rokov, som prežila Vianoce ďaleko od famílie v Mexiku. Bolo mi vtedy veľmi smutno. Povedala som si, že sa to už nikdy nesmie opakovať,“ spomínala 18. hráčka svetového rebríčka.

„Teraz som prežila s mojimi najbližšími krásne sviatky a pred novým ročníkom som nabitá energiou.“

Florida je tvrdá robota

Keď sa spýtate Dominiky, čo jej napadne pri roku 2011, odpoveď je jednoznačná.

„Moskva. V ruskom hlavnom meste som v októbri na konci sezóny vyhrala svoj prvý turnaj WTA Tour,“ vravela 22-ročná tenistka. „Už bolo načase. Dovtedy som často počúvala otázky: Kedy už vyhráš premiérový titul? Od turnaja v Moskve mám pokoj. Prvenstvo mi dodalo sebavedomie aj novú chuť do tréningu.“

Prípravu na Floride v akadémii Chris Evertovej absolvovala Cibulková už tretí rok za sebou. V stredisku Boca Raton sa zoznámila s 18-násobnou víťazkou grandslamových turnajov.

Dominika tentoraz doplnila svoj tím popri trénerovi Željkovi Krajanovi a kondičnom špecialistovi Dejanovi Vojnovičovi aj o sparingpart?nera Petra Miklušičáka a fyzioterapeuta Mariána Drinku.

„Bola to tvrdá robota. Verím, že mi prinesie úžitok,“ vravela Cibulková. „V závere som sa pri tréningových zápasoch dostala do dobrej formy.“

Po celodennej príprave jej ani nenapadlo, aby zašla do neďalekej haly na zápasy NHL tímu Florida Panthers, prednosť dostal oddych. Aj pár dní s rodinou na Slovensku jej po tréningovom úsilí prišlo vhod.

Hlas by dala Chárovi

Cibulková skončila v ankete Športovec roka na Slovensku na 7. mieste, ale pre neskorý návrat domov slávnosť nestihla. Aj cenu pre slovenskú Tenistku roka 2011 si prevzala dodatočne.

„Som rada, že už po tretí raz som sa dostala medzi najlepšiu desiatku našich športovcov,“ vrátila sa k ankete. „Myslela som si, že ju vyhrá hokejista Chára. Zdena osobne nepoznám, ale viem, aký veľký ohlas to v športovom svete prinieslo, keď ako kapitán priviedol Boston k prvenstvu v Stanley Cupe.“

Na Nový rok v Brisbane

Nový rok privíta Cibulková so svojím tímom v Brisbane. Pred grandslamovým Australian Open má opäť v pláne aj turnaj v Sydney. Z minulej sezóny obhajuje do svetového rebríčka body za štvrťfinále v Brisbane aj Sydney a 3. kolo v Melbourne.

„Ak by som dokázala zopakovať výsledky, bolo by to pekné,“ povedala tenistka známa svojou nátlakovou hrou zo základnej čiary a delovým forhendom. „Ale chcem už viac, aby som sa posunula.“

Vo štvorhre by mala nastúpiť na turnajoch s krajankou Janette Husárovou, ak budú mať spolu dostatočne vysoký renking, aby sa dostali do hlavnej súťaže.

Cibulková hrala v minulej sezóne 22 turnajov, nezamýšľa veľké zmeny. Pravda, v olympijskom roku pribudne turnaj o medaily pod piatimi kruhmi na tráve vo Wimbledone.

„Po vlaňajšom wimbledonskom štvrťfinále som plná očakávania, ako dopadne olympijský turnaj,“ hľadela na jeden z vrcholov roka. „Cítim, že s mojou hrou mám dobrú šancu.“

Cibulková bola v júli 2009 na dvanástom mieste renkingu WTA. S cieľmi pre novú sezónu je opatrná, nemá rada veľké vyhlásenia. „Budem spokojná, ak rok 2012 ukončím lepšie ako tento, keď som osemnásta,“ doplnila.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články