Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Cibulková pokračuje na Australian Open už len v mixe

Dominika Cibulková vracia loptičku Jelene Dementievovej v osemfinále Australian Open. (Autor: FOTO - TASR/AP)
Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 21:30

Dominika Cibulková sa po Australian Open v rebríčku WTA naisto posunie smerom nahor.

MELBOURNE. „Dnes som nemala veľa šancí, Jelena hrala výborne, pálila a neskutočne ma tlačila celý zápas. Nuž a keď sa objavila malá šanca, okienko, tak zahrala víťazný úder po čiare alebo sama som tesne minula ihrisko,“ povedala Dominika Cibulková po utorňajšej prehre s Dementievovou 2:6, 2:6 na Australian Open.

Slovenská tenisová jednotka začala oba sety dvojchybou, ale v prvom viedla 2:1, a hoci bojovala, stratila 10 gemov za sebou.

Až za stavu 0:5 v druhom sete pritvrdila, ukázala zopár útočných kombinácií, znížila na 2:5 a zhodu, no Ruska jej viac nedovolila.

Zbytočné chyby

Za prvých 13 gemov dosiahla pomer víťazných lôpt 21:3, ťahá sériu 14:0 v tejto sezóne a patrí ku kandidátkam na prvenstvo.

„Nebol to zlý tenis, priniesol veľa dlhých výmien, ale stála tam ako stena a vždy našla nejaký rozhodujúci úder. Podanie mi naozaj nešlo, urobila som zopár zbytočných dvojchýb. Azda preto, že som priveľmi rozmýšľala, kam jej to poslať a na dvorci sa nemá veľa vymýšľať,“ dodala Cibulková.

„Desať gemov prehrať za sebou je na osemfinále priveľa, ale skoro všetky boli tesné, ten výsledok nevystihuje priebeh hry, vždy patrila tá rozhodujúca lopta súperke.“

S celým austrálskym vystúpením musí byť zverenka Vladimíra Pláteníka spokojná. Skóre z dvojhier je 7:2, na rakete Safinová, Lisická a Razzanová, prvé melbournské víťazstvá v kariére a podľa neoficiálnych prepočtov postup na najvyššie – minimálne 18. miesto v rebríčku.

„Teším sa z toho, som na správnej ceste, prvenstvo v Hopmanovom pohári bolo skvelé, zápas v Sydney po únave mi nevyšiel, ale z formy v Melbourne mám radosť.“

Grandslamové zápasy sú vždy veľkou školou pre hráčku, a čo si z nich odnáša Cibulková?

„Prvýkrát som sa na grandslamovom turnaji dostala vo dvojhre do druhého týždňa, nastúpila proti štvrtej hráčke sveta. Sú to výborné skúsenosti, a asi aj tie na strane Dementievovej rozhodli.“

Ruská tenistka sa veľmi uznanlivo vyjadrila na adresu slovenskej hráčky: „Podala som najlepší výkon na turnaji, výsledok je krutý, lebo v zápase bolo veľa nebezpečných chvíľ, keď sa to mohlo zvrtnúť. Chcela som hrať aktívne a zakončovať, čo sa mi darilo.“

Chce byť jednotkou

Dementievová po zápase sršala sebavedomím, no favoritkou na celkové prvenstvo sa necíti.

„Tou je Safinová. Mňa motivuje možnosť byť svetovou jednotkou v prípade titulu. Tieto úspechy venujem mojej chorej mame, ktorá nemohla pricestovať,“ dodala Ruska, ktorá ešte nemá na konte grandslamový titul. Dvakrát bola vo finále. V rebríčku WTA bola pred turnajom až na štvrtom mieste.

Cibulková hrá ešte vo štvrťfinále mixu, a potom odlieta domov na prípravu pred Fed Cupom v Bratislave s Belgickom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.