Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Cibulková nezvíťazila v súťaži Hot Shots, prvenstvo Lisickej

SITA|28. aug 2011 o 11:06

Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej sa nepodarilo získať víťazstvo v súťaži v rámci popularizačného projektu Xperia Hot Shots.

NEW YORK.

Vo fanúšikovskej ankete ako súčasti globálnej propagačnej kampane získala prvenstvo Nemka Sabine Lisická. Oznámila to facebooková prezentácia projektu.

Pôvodne sa v sobotu v New Yorku malo uskutočniť slávnostné vyhlásenie krátko pred začiatkom grandslamových US Open, ale znemožnilo to vyčíňanie hurikánu Irene. Lisická práve v sobotu získala trofej na turnaji v Dallase. Ďalšími štyrmi zapojenými hráčkami boli Rumunka Sorana Cirsteová, Francúzka Alizé Cornetová, Američanka Bethanie Matteková-Sandsová a Britka Heather Watsonová.

Základné predstavenie idey sa uskutočnilo v januári počas melbournských Australian Open, prezentácia účinkujúcich v marci v hoteli Doubletree Surfcomber na Miami Beach.

Tenisová asociácia žien (WTA) v rámci snahy zvýšiť príťažlivosť odvetvia, jeho sledovanosť a komerčnú hodnotu pripravila online show zo života hráčok nielen na kurte, ale aj mimo neho. Vybrané tenistky sa priebežne delili o športové aj civilné zážitky. Rôzne aktivity zaznamenávali na mobilný telefón alebo kameru a prostredníctvom videoserveru YouTube či sociálnych sietí typu Facebooku ich predkladali verejnosti.

Od projektu Xperia Hot Shots si vedenie WTA sľubuje krok vpred v priblížení sa mladšej generácii fanúšikov, ktorá túži spoznávať hráčky aj v ich súkromí, a to v reálnom čase.

Súvisiace články