Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Cibulková má novú motiváciu: Odchádzam so zdvihnutou hlavou

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 28. jan 2015 o 13:13

Dominika v rebríčku vďaka štyrom víťazstvám neklesne dramaticky, z 10. iba na 18. miesto.

Prvá lopta na jej podaní – 193-kilometrové eso. Potom spolu 15 es a k tomu rany aj na príjme. Čo sa tam s tým dalo robiť?

"Dnes ukázala Serena svoju ničivú stránku. Od prvej do poslednej lopty bola nesmierne sústredená, nedala mi dýchať. Mne sa s ňou hrá strašne ťažko preto, lebo rýchlo a okamžite útočí, nielen svojím podaním, ale aj na príjme. Dostáva ma pod hrozný tlak, nechce sa púšťať do výmien, hrá na víťazný úder, silné rany a keď má deň, nedá sa zastaviť. Dnes ho mala. Neviem čítať jej podanie, triafa čiary, 190-200 kilometrov, nikdy netuším, kam to pôjde, mám s tým problém. Lenže nie som sama, dnes by mala starosti každá hráčka, lebo bola strašne motivovaná."

Môžete na ňu naraziť znova, máte 0:5. Čo treba vymyslieť?

"Ak to mám zhodnotiť, tak to nebol môj najlepší výkon, ale bol ovplyvnený jej tenisom. Keď som sa aj dostala k niekoľkým normálnym loptám a výmenám, ponáhľala som sa s tým niečo urobiť, chcela som ich využiť a sem-tam som urobila aj chyby, ktoré obyčajne nerobím. Keď som už horko-ťažko dopracovala k jediným brejkbalom v zápase, dala mi tam štyri esá. Je to jediná hráčka, s ktorou mám takéto ťažkosti a keď má svoj deň, tak sa s ňou nedá hrať. Hádam tam nebude večne."

S celkovým vystúpením v Melbourne však musíte byť spokojná.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.