Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cibulková je v treťom kole

Dominika Cibulková včera večer postúpila do 3. kola. (Autor: AUTOR)
Sportnet|Publikované 31. máj 2007 o 22:00

„Snívam si svoj sen, “ povedala Cibulková po svojom ďalšom víťazstve.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková robí na grandslamovom turnaji Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur) zázraky. Z trojkolovej kvalifikácie sa prebila do hlavnej súťaže a včera sa po víťazstve nad 32. nasadenou Martinou Müllerovou z Nemecka 6:3, 6:2 prebojovala už do 3. kola.

V súboji o postup do osemfinále narazí na svetovú trojku Svetlanu Kuznecovovú z Ruska.

Zápas s Müllerovou rozohrali až podvečer na dvorci číslo 6 a už po polhodine ho prerušili. Krátko po šiestej sa v Paríži rozpršalo. Naša tenistka viedla v prvom sete 4:1. Po dvoch hodinách dážď ustal, zápas v šere pokračoval.

Po stretnutí Dominika Cibulková povedala, že si v Paríži žije svoj sen. „Vedela som, že Müllerová mi svojou hrou zozadu neublíži, sama som prevzala aktivitu. Liftovanými údermi som si pripravovala loptičku na záverečný úder, odvážne som chodila do kurtu. Cítila som sa veľmi dobre, hrala som uvoľnene. Ani v závere som necítila nervozitu. Pri mečbale som si vsugerovala, že dám eso na vonkajšiu čiaru a presne to mi vyšlo. Kuznecovová? Proti hráčke takého kalibru musím hrať ešte smelšie. Už sa teším na zápas.“

Zápas 3. kola odohrá Cibulková v sobotu. Dnes čaká Danielu Hantuchovú odložený duel 2. kola s Ruskou Pučekovou.

V Paríži sa z nej stala naša dvojka

„Prvé, čo mi napadlo, bolo: Si v prvej stovke!“ vravela slovenská tenistka Dominika Cibulková o svojich pocitoch po víťaz­stve vo svojej grandslamovej premiére nad Číňankou Tian-tian Sun. V 1. kole turnaja Roland Garros zdolala 92. hráčku rebríčka 6:4, 6:4.

„Priznávam, proti Sun to nebol môj najlepší tenis v Paríži. V kvalifikácii som hrala lepšie,“ vravela najmenšia (161 cm) z tenistiek v 1. kole hlavnej súťaže. Nevysoký vzrast nahrádza Dominika rýchlosťou. Má dynamické nohy, agresívnu hru od základnej čiary a bojovné srdce. Cibulková prišla do Paríža s renkingom 131. vo svetovom rebríčku, musela hrať kvalifikáciu.

„V prvom sete a po väčšinu druhého som predviedla dobrý výkon - tlačila som sa, aktívne som išla za fiftínom,“ povedala slovenská tenistka. „V dažďovej prestávke som si s trénerom zopakovala všetky pokyny a následne som získala ďalšie dva gemy. Za stavu 6:4, 4:2 a 40:15 pri podaní súperky mi zrazu došlo, ako blízko som k víťazstvu a začala som byť príliš opatrná, pasívna. Záver, to už bolo čakanie na chyby súperky, ktoré našťastie prišli.“

Dominika urobila za posledný rok obrovský skok. Vlani v Paríži prehrala v 1. kole juniorky s Ruskou Pavľušenkovou, teraz, už medzi ženami je v 3. kole. Na začiatku roku 2006 bola na 569. mieste rebríčka, s trénerom Petrom Hrunčákom sa dostala do druhej stovky, jeho nasledovník Vladimír Pláteník ju posunul do top 100. Ako dvanástu slovenskú tenistku v histórii.

Cibulková sa na Roland Garros vypracovala na post slovenskej dvojky. Tréner Pláteník tvrdí, že má schopnosti na prvú päťdesiatku, ba možno aj vyššie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.