Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Cibulková je smutná i spokojná

Sportnet|Publikované 14. apr 2008 o 22:00

Slovensko má v najlepšej tridsiatke už dve tenistky. Okrem Daniely Hantuchovej (10. miesto) sa tam po prvý raz v kariére prebojovala aj Dominika Cibulková.

BRATISLAVA. Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka po finálovej účasti na turnaji v Amelia Island na Floride poskočila z 34. na 29. pozíciu.

Cibulková vo finále prehrala s favorizovanou Ruskou Šarapovovou, za dve hodiny 6:7 (7), 3:6. „Z mojej strany to bolo kostrbaté. Navyše, dosť som už pociťovala únavu. Môj výkon ovplyvnili zdravotné problémy. Z oblasti slabín prešli do ľavého stehna a ku koncu som sa už snažila nevybiehať ťažké loptičky, pretože ma to fakt dosť bolelo. Nechcem sa vyhovárať, ale tá indispozícia ma pribrzdila. Celkovo však mám za sebou super týždeň, počas ktorého som zdolala výborné tenistky. Trošku ma mrzí, že sa mi to nepodarilo dotiahnuť až do úspešného konca, ale napriek prehre vo finále som s mojím účinkovaním v Amelia Island spokojná,“ zhodnotila svoje úspešné ťaženie na Floride Cibulková.

Členka TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava si areál Racquet Club v lokalite Plantation pri Fernandina Beach postupne zobrala za svoj a tešila sa z rastúcej pozornosti fanúšikov i médií:

„Stalo sa tu z toho pre mňa špeciálne miesto. Minulý rok som v Amelia Island dostala voľnú kartu a zdolala som po prvý raz kvalitnú hráčku - Španielku Anabel Medinovú-Garriguesovú. Vtedy som si začala o čosi viac veriť. Teraz som sa premiérovo prebojovala do záverečnej fázy šesťstotisícového turnaja, čo je tiež zlomové. Samozrejme, že som si všimla veľký záujem médií i všetkých naokolo. Som absolútne šokovaná z toho, ako si ma ľudia obľúbili. Fandili mi, normálne stáli za mnou a cítila som, že chcú, aby som zvíťazila. Som nesmierne rada. Po finále bolo veľmi pekné to, čo na moju adresu povedala Maria Šarapovová. Začala tým, že málokedy hráva proti mladším súperkám. Pochválila ma, že som hrala veľmi dobre. Vraj všetci ešte o mne budú veľa počuť a mám pred sebou mnoho ďalších finále.“

Cibulková, ktorá sa minulý týždeň prehupla ponad hranicu 100 triumfov na profesionálnej scéne, nemala na oslavy čas.

Už včera odcestovala na ďalší turnaj na zelenej antuke do Charlestonu v Južnej Karolíne, kde sa na štvorhru dohodla s Janette Husárovou, deblovou majsterkou sveta 2002.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.