Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Cibuľa dnes prvýkrát v modro-bielom drese

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Košice V dnešnom 32.kole hokejovej ST extraligy sa na ľade Žiliny prvýkrát v drese HC Košice predstaví nová posila, útočník Ján Cibuľa. Tento

odchovanec Liptovského Mikuláša prišiel na východ republiky na hosťovanie do konca sezóny zo Zvolena.

Funkcionári Zvolena netajili záujem posunúť tohto hráča na hosťovanie, aj samotný hráč túto možnosť privítal. "Určite, že to bolo aj v mojom záujme. Vo Zvolene som totiž nedostával až tak veľa príležitostí, ako by som ja chcel. Do Zvolena prišli navyše nejakí noví hráči, takže hosťovanie som privítal," potvrdil nám Ján Cibuľa. "V poslednom období som sa pripísal nejaké body do kanadského bodovania, skôr predtým sa mi nedarilo. V posledných zápasoch to bolo už lepšie, ale cítil som, že tlak na mňa sa zvyšuje. Vedel som, že bude lepšie ,ak sa s niekým dohodnem na hosťovaní. Prišlo mi to veľmi vhod, hoci nejako extrémne zle som sa vo Zvolene necítil."

S košickým tímom koketoval Cibuľa už pred začiatkom sezóny i predtým ešte za predchádzajúceho vedenia. V obidvoch prípadoch však všetko stroskotalo na nedohode s Liptovským Mikulášom, hoci hráč do Košíc chcel. Do tretice sa to podarilo. "Som rád, že to teraz vyšlo. Väčšinu chlapcov poznám, aj Ďuro Kledrowetz, ktorý je tiež odchovancom L. Mikuláša, mi hovoril, že je tu výborná partia. Môj príchod do Košíc nie je o peniazoch, chcem dokázať, že viem hrať hokej." Pochopiteľne, na východe od neho očakávajú, že bude oporou útočných radov a zvýši údernosť mužstva. "Debatovali sme s trénermi. Samozrejme, očakávajú, že budem pre mužstvo prínosom. Urobím všetko pre to, aby som ich nesklamal."

Dohodu o Cibuľovom príchode upiekli funkcionári Košíc a Zvolena v pondelok a tieto dva tímy si hneď na druhý deň zmerali sily vo vzájomnom dueli, v ktorom Zvolenčania triumfovali 5:3. "Nevidel som ten súboj, lebo som si vo Zvolene vybavoval ešte nejaké veci, takže do Košíc som prišiel až v stredu. Počul som však od hráčov oboch tímov, že to bol celkom dobrý zápas." Dnešný súboj Košičanov v Žiline už tento útočník nielenže uvidí na vlastné oči, ale aj pocíti na svojej koži, pretože si v ňom pripíše prvú čiarku v košickom tíme. Na súpera spod Dubňa má čerstvé spomienky. "Môj posledný zápas vo zvolenskom drese som minulý týždeň odohral práve v Žiline, takže si ho ešte veľmi dobre pamätám. Na tamojšom ľade sa súperom nehrá veľmi dobre. Pokiaľ nedáme rýchle góly a domáci sa dostanú do vedenia, hrá sa strašne zle. Žilinčania totiž pri priaznivom vývoji začnú bojovať a pomáha im aj hľadisko. Myslím si, že bude potrebné predovšetkým dobre brániť a ujať sa vedenia." Hneď zajtra čaká na Košičanov ďalší extraligový duel, pred televíznymi kamerami si zahrajú v Liptovskom Mikuláši, teda na štadióne, kde Cibuľa hokejovo vyrastal.

32. kolo ST extraligy: Žilina - Košice, Zvolen - L. Mikuláš, Martin - Skalica, Sp. N. Ves - Trenčín, Poprad

- Slovan (všetko o 17.hod.). 24. kolo I. ligy: Trebišov - Michalovce, Nitra - P. Bystrica, B. Bystrica - Zvolen B, Topoľčany - Prešov, Prievidza - Ružinov, Senica - Dubnica (všetko o 17.hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.