Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Cibáka teší zájem Tampy Bay, no v budúcej sezóne chce jednocestnú zmluvu

TASR|24. júl 2004 o 13:56

Bratislava 24. júla (TASR) - Dvadsaťštyriročný Martin Cibák, odchovanec mikulášskeho hokeja, odohral počas šesťročného pobytu v zámorí celú prvú sezónu ...

Bratislava 24. júla (TASR) - Dvadsaťštyriročný Martin Cibák, odchovanec mikulášskeho hokeja, odohral počas šesťročného pobytu v zámorí celú prvú sezónu v NHL a hneď s tímom Tampa Bay Lightning získal Stanley cup. O takom niečom sa mu počas troch dní, ktoré strávil na farme, ani nesnívalo. Stredný útočník z Liptova, ktorý v play off o Stanleyho pohár hral v šiestich zápasoch s bilanciou jedna prihrávka na gól, zatiaľ nemá zmluvu s Tampa Bay na ďalší ročník.

Vedenie čerstvého víťaza Stanleyho pohára o jeho služby už prejavilo záujem, keď mu ponúklo takzvaný kvalifikačný kontrakt, čím si hráča automaticky zaviazalo. Cibák s touto ponukou súhlasil, no zároveň požaduje jednocestnú zmluvu, čím by si automaticky posilnil pozíciu v prvom mužstve. Takže podľa neho, rokovania o novej zmluve budú náročné. "Áno budú náročnejšie naozaj určite. Trošku naozaj. Lebo to je prelom mňa a vlastne aj tej Tampy Bay z toho dvojcestného kontraktu na jednocestný kontrakt. Takže ak uvažujú podpísať jednocestnú zmluvu, tak oni stále zvažujú, lebo to je potom už hráč NHL, dá sa povedať," vysvetlil Cibák dôvody ťažkosti s novou zmluvou. "Takže bude to zložité. Lebo oni stále zvažujú, že ten hráč je mladý, že to je ten prelom z dvojcestnej zmluvynajednocestnú. Takže nároky tam budú veľké. Ale ak ma chcú, a oni ma chcú, aby som hral, tak iba jednocestný chcem iba kontrakt. To som im už povedal a naznačil," povedal o predbežných rokovaniach úspešný slovenský hokejista.

Vzhľadom na to, že v zámorskej súťaži sa v súčasnosti schyľuje k veľkému štrajku, Cibák uviedol, že on svoj program počas prestávky nepozná. "Môj program počas štrajku naozaj momentálne neviem. Môj prvý bodom bolo podpísanie zmluvy Tampa Bay. Nemáme sa kde ponáhľať. Máme ešte mesiac času. Dá sa povedať," pripomenul Cibák a pokračoval: " Aj môj agent mi povedal, veď on má dobré informácie aj z iných európskych klubov a tímov, že to moje meno na tom markete už je. Preto sa nemám čoho báť. Keď bude zmluva s Tampa Bay, tak potom budeme rýchlo hľadať nejaký klub v Európe, na Slovensku asi nie, kde mi on garantuje, že ma na tých niekoľko mesiacov zoberú. Potom sa bude postupovať podľa požiadaviek už podpísanej zmluvy," doložil na záver Martin Cibák, tretí držiteľ Stanley Cupu, ktorý s hokejom začínal na Slovensku.

/k dispozícii sú zvukové záznamy

Súvisiace články