Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Cibák ochutnal zo Stanleyho pohára pravé halušky, po Mikitovi 2. Liptákom

TASR|25. júl 2004 o 15:07

Liptovský Mikuláš 25. júla (TASR) - Pravé liptovské halušky, pripravené majstrami sveta v ich varení, ochutnal na salaši v Žiarskej doline priamo z legendárneho ...

Liptovský Mikuláš 25. júla (TASR) - Pravé liptovské halušky, pripravené majstrami sveta v ich varení, ochutnal na salaši v Žiarskej doline priamo z legendárneho Stanleyho pohára jeho čerstvý držiteľ Martin Cibák. Dvadsaťštyriročný odchovanec hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš, v súčasnosti hráč Tampa Bay Lightning, je po Stanovi Mikitovi iba druhým rodákom z Liptova, ktorý zdvihol nad hlavu túto najcennejšiu trofej kanadsko - americkej NHL.

Prestížny pohár priviezol na Liptov z českej Ostravy, kde sa zúčastnil na oslavách svojho spoluhráča Pavla Kubinu. Stanleyho pohár prevzal Cibák o šiestej ráno a odišiel s ním na rodný Liptov. "Keď som prišiel na Slovensko, prišiel som okolo deviatej ráno domov. Prvé som šiel ku sebe domov, kde som sa narodil. Do svojho rodiska, kde žijú moji rodičia, to znamená, že na nábrežie v Liptovskom Mikuláši, kde som strávil väčšinu svojho života a som s tým bol so svojou úzkou rodinou, kde sme si sadli, vypili nejaké to šampanské, kávu a potom sme sa vybrali na ten salaš," popísal svoj príchod Cibák pred novinármi.

Na salaši si Cibák so svojou rodinou "uctil nádhernú krajinu", pričom jedenie halušiek zo Stanleyho pohára označil za unikát. "Žinčicu som moc nevypil, lebo to mlieko nemám rád, ale halušky sme si dali a urobili sa fotky s tými ovcami a s tými koníkmi a tie lúky. A všetko ide rovno do Tampy, tie obrázky a tie rubriky a články. Máme tu jedného reportéra z Tampy, to znamená, že dneska večer to tam majú a zajtra. Takže niečo zase nové, niečo uniq, takže majú z toho radosť. Takže boli halušky, ale žinčica nie," popísal atmosféru liptovský odchovanec.

Po tlačovej konferencii odišiel Cibák so Stanleyho pohárom do aquaparku Tatralandia, kde deťom z Internátneho učilišťa pre mládež s nariadenou ústavnou starostlivosťou odovzdal da 30 tisíc korún.

Súvisiace články