Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Cibák jedol halušky zo Stanley Cupu

Sportnet|26. júl 2004 o 00:00

Vlani sa hokejový Stanley Cup dostal do Košíc za Jiřím Bicekom s dňovým oneskorením a poriadne strpčil náladu organizátorom. Zostal visieť na letisku v Toronte. "Ešte si na to živo spomínam, s kolegom sme sa bez pohára cítili trápne," vravel strážca ...

Martin Cibák so Stanley Cupom a liptovskou bryndzou.
ŠTART FOTO - JÁN SÚKUP

Vlani sa hokejový Stanley Cup dostal do Košíc za Jiřím Bicekom s dňovým oneskorením a poriadne strpčil náladu organizátorom. Zostal visieť na letisku v Toronte. "Ešte si na to živo spomínam, s kolegom sme sa bez pohára cítili trápne," vravel strážca pohára Kanaďan Walter Neubrand. Včera už priniesol veľký strieborný pohár na Slovensko načas.

Po sobotňajších oslavách v Ostrave u Pavla Kubinu smerovala trofej poistená na 2 milióny dolárov poštárskym autom do Liptovského Mikuláša za Martinom Cibákom, útočníkom víťazného tímu Tampa Bay.

"Mal som ho doma pri rodine, potom sme na salaši v Žiarskej doline z čaše jedli bryndzové halušky. Fotografi hneď posielali fotky do Tampy," vravel 24-ročný hokejista o svojej špecialite.

V horúcom popoludní ukázal takmer meter vysoký pohár, na ktorom je 2272 mien hráčov (medzi nimi aj Cibákových predchodcov zo Slovenska - Stana Mikitu a Jiřího Biceka), trénerov a funkcionárov víťazných mužstiev, deťom v akvaparku Tatralandia, a keď zdvihol trofej nad hlavu na mikulášskom Námestí osloboditeľov, zatlieskalo mu vyše 6000 fanúšikov. Martin s priateľmi oslavoval večer na ľade a potom v baroch až do dnešného rána, keď pohár odviezli do Prahy.

Súvisiace články