Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Cibák do farmy, no prvý v poradovníku trénera Tortorellu

TASR|30. sep 2001 o 12:42

Tampa Bay 30. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Martin Cibák sa po predposlednom prípravnom zápase Tampy Bay Lightning s Floridou odcestoval do farmárskeho celku AHL Springfieldu Falcons, no podľa vyjadrenia trénera bleskov Johna Tortorellu bude talentovaný útočník prvý z farmárskeho rezervoáru, po ktorom v príprade potreby siahne.

"Marty hral počas celého kempu skvelo," zhodnotil Tortorella a pokračoval: "Vlani mu príprava tak nevyšla, no tentokrát medzi trénermi zabodoval. V priebehu sezóny dostane asi príležitosť ako prvý z hráčov z farmy."

Proti Floride odohral Cibák len necelých jedenásť minút, no v prvom útoku po boku Martina St. Louisa a Frederika Modina, kde nahrádzal zraneného Brada Richardsa. Jeho hrací čas však obmedzili časté presilovky a oslabenia, počas ktorých tréneri menili zloženie útokov.

"Keď som prišiel do kempu netušil som, s kým budem hrať. Sústredil som sa na svoj výkon a chcel som hrať svoju hru," povedal pred odchodom do Springfieldu Cibák a dodal: "Bolo to pre mňa veľká príležitosť. Hrať s takými dobrými hráčmi je ľahšie. Mal som viac priestoru a aj som si viac veril."

V Springielde by sa mal pripojiť rodák z Liptovského Mikuláša k nádejám Phoenixu Coyotes - Brankovi Radivojevičovi a Petrovi Fabušovi. Hrozba preradenia do farmy aktuálne visí aj nad posledným Slovákom v službách Lightning obrancom Kristiánom Kudročom.

br

Súvisiace články