Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Cibák by mal pokračovať v Tampe, vedenie klubu mu vyčítalo hru na buly

TASR|8. júl 2003 o 10:35

Liptovský Mikuláš 8. júla (TASR) - Slovenský hokejista Martin Cibák by mal aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v štruktúrach klubu zámorskej NHL Tampa Bay ...

Liptovský Mikuláš 8. júla (TASR) - Slovenský hokejista Martin Cibák by mal aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v štruktúrach klubu zámorskej NHL Tampa Bay Lighting. Rodák z Liptovského Mikuláša si v tejto sezóne nezahral v najprestížnejšej lige sveta ani v jednom zápase, blesky však majú eminentný záujem o tvrdo pracujúceho defenzívneho centra.

"Každý deň som päťkrát denne na linke s agentom. Sme blízko dohody s Tampou, mal by som podpísať dvojcestný kontrakt na rok s opciou na ďalší," povedal Cibák, ktorému po sezóne vypršal nováčikovský kontrakt s Lighting. Tampa si ho uchránila ponukou s desaťpercentným navýšením a teraz prišli na rad rokovania. Premiéru v NHL zažil stredný útočník už v sezóne 2001/02 a v 26 zápasoch mal bilanciu 1+5. V minulej sezóne sa však "hore" nedostal. "Po minuloročnom kempe som išiel na farmu ako posledný a veril som, že ma vytiahnu. Tampa však hrala fantasticky a navyše sa nikto nezranil, takže som mal malú šancu. Potom som mal zase smolu, pretože som si v januári zlomil priehlavkovú kostičku na nohe a sedem týždňov som nehral," stručne zosumarizoval sezónu Cibák. Na farme bleskov v Springfielde odohral v základnej časti 62 zápasov s bilanciou 5+15, v play off dal v šiestich dueloch jeden gól a na dva prihral.

V prípade, že sa napokon nedohodne s bleskami, pravdepodobne zamieri do Európy. "Na farme som odohral už 230 zápasov, takže som v podstate veterán. Nechcel by som tam už veľmi hrať, je to náročnejšia liga ako NHL, pretože ste stále pod tlakom. Najradšej by som sa napevno usadil v NHL, alebo by som volil alternatívu návratu do Európy." V závere sezóny ho Tampa predsa len povolala a s tímom počas play off trénoval a čakal na šancu.

Na posezónnom mítingu mu vedenie klubu vytýkalo jedine jeho činnosť na vhadzovaniach: "Nie som čistokrvý center, veď na tomto poste hrám len posledné dva roky. Som trochu sklamaný, že buly vytiahli ako tromf. Musím sa však v lete v tejto činnosti zlepšiť."

Súvisiace články