Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Či ostanem v Slovane? Spýtajte sa Maroša, vraví Vondrka

Michal Vondrka (vľavo) strelil proti Jokeritu gól a na ďalší prihral. Na snímke sa teší s Tomášom Netíkom. (Autor: SITA)
Marián Szűcs|Publikované 16. dec 2014 o 11:16

Špekuluje sa o jeho odchode zo Slovana, hoci tréner ho v tíme chce.

BRATISLAVA. Konečne, povedal si útočník bratislavského Slovana Michal Vondrka po zápase proti Jokeritu Helsinki. K víťazstvu 6:2 prispel gólom, na ktorý čakal viac ako dva mesiace. Naposledy v KHL skóroval 6. októbra v Petrohrade (Slovan prehral 2:7).

„Už ani neviem, ako dlho som nedal gól,“ priznal krátko po zápase český útočník. „Chcem ho venovať môjmu dedovi, ktorý minulý týždeň zomrel. Ten gól je pre neho,“ doplnil.

Špekulácie o odchode

Vondrka verí, že nepriaznivé obdobie je už za ním. „Vôbec sa mi nedarilo. A aj keď som napríklad nahral na gól, tak mi tú prihrávku nenapísali. Bolo to dosť zožierajúce, ale už je to preč. Verím, že sa veci vrátia do starých koľají,“ rozoberal.

Okrem streleckého trápenia riešil aj iné starosti. V uplynulom období niekoľkokrát chýbal v zostave Slovana a špekuluje sa o tom, že by mal z klubu odísť.

Výkonnostné dôvody za tým nie sú, Vondrku si chce v tíme udržať aj tréner Petri Matikainen. „Je to dobrý hráč, bol by som rád, keby ostal. Uvidíme, čo sa stane,“ reagoval fínsky kouč.

Či chcem ostať? Áno. Asi

Na otázku, či je na odchode zo Slovana, Vondrka odpovedal: „Nie.“ Vzápätí však doplnil: „To je otázka na Maroša (Krajčiho, generálneho manažéra klubu – pozn. red.). Ja k tomu nič hovoriť nebudem, nechcem sa v tom motať. Prebehlo toho okolo mňa veľa, pravdy aj nepravdy. Nechcem to riešiť. Spýtajte sa jeho, čo má za lubom,“ naznačil.

„Či chcem v Slovane ostať? (Po chvíľke ticha) Áno. Asi,“ reagoval český hokejista.

Autor: Marián Szűcs

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.