Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Chytal aj v NHL. Cítim sa v skvelej forme, hovorí nová posila Slovana

Michael Garnett si na tréningu prvý raz obliekol dres Slovana. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 10. júl 2015 o 06:00

Do prípravy Slovana Bratislava pred KHL sa zapojil brankár Michael Garnett. Dvadsaťštyri zápasov odchytal aj v NHL.

BRATISLAVA. Do prípravy v hokejovom Slovane Bratislava sa vo štvrtok zapojila aj jeho najzvučnejšia letná posila.

Skúsený kanadský brankár Michael Garnett sa na pôsobenie v slovenskom klube teší. A verí, že v nadchádzajúcej sezóne KHL pomôže mužstvu po dvojročnej pauze vybojovať si postup do play-off.

Z ponúk si vybral Slovan

Garnett priznal, že pred príchodom do Slovana ho lákali aj viacerí iní záujemcovia. Napokon sa rozhodol prikývnuť Slovanu. „Dostal som niekoľko ďalších ponúk, no na môj vkus to bolo ešte príliš skoro - v apríli či máji,“ povedal.

Zostrih zákrokov brankára Michaela Garnetta.

Tridsaťdvaročný brankár uzavrel so slovenským zástupcom v nadnárodnej súťaži ročný kontrakt. „Dlhší čas som čakal, ako sa situácia vyvinie. Teraz sa hráčsky trh v Rusku rozbehol," vravel Garnett.

"S funkcionármi Slovana sme boli v kontakte niekoľko týždňov. Iba som čakal na to, kým mi dá klub oficiálnu ponuku. Som šťastný, že tu môžem byť.“

Leto si Garnett užíval s rodinou a priateľkou na dovolenke v mexickom Cancúne. Čas strávil vo Phoenixe a vychutnal si aj hudobný festival v Nashville.

thrashers_flyers__pamk104_r1660_res.jpg

Niekoľko zápasov odchytal Michael Garnett aj v NHL. FOTO - TASR/AP.

Už štyri mesiace na sebe poctivo maká v posilňovni. „V Calgary sú výborné podmienky, pripravujú sa tu svetové hviezdy NHL,“ prezradil. „Cítim sa v skvelej forme, som pripravený na novú sezónu.“

Pozná Starostu

Zatiaľ v novom pôsobisku iba nasáva atmosféru. „Stretol som už mnoho ľudí, spoznal nové tváre. Som zasypávaný množstvom nových informácií. Každý sa však ku mne správa priateľsky a cítim sa tu zatiaľ dobre.“

Na internete si už stihol naštudovať aktuálnu súpisku Slovana. „Poznám Tomáša Starostu, s ktorým sme spolu pôsobili v Neftechimiku Nižnekamsk," spomínal.

"Na jednej svadbe v zámorí som sa stretol s útočníkom Mattom Murleym. Ďalší hráči budú pre mňa noví, no už sa na nich teším.“

O finančných problémoch v Slovane, ktorý stále dlhuje hráčom výplaty za minulú sezónu, vie. „Áno, počul som o nich. Dúfam, že po tejto stránke bude všetko v poriadku. Dostal som od klubu v tomto smere isté garancie."

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.