Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Chystajú veľké predstavenie

Sportnet|Publikované 9. feb 2007 o 00:00

Po mužskej superkombinácii si to dnes o medaily v Aare rozdajú ženy. Pri neúčasti Kosteličovej je favoritkou domáca Pärsonová.

AARE. Po piatich rokoch bude mať ženská kombinácia na vrcholnom podujatí v zjazdovom lyžovaní novú víťazku. Po dvoch­ triumfoch na majstrovstvách sveta (2003, 2005) i olympiáde (2002, 2006) najvšestranejšia lyžiarka Chorvátka Janica Kosteličová uvoľnila trón. Túto sezónu vynecháva. Na MS vo švédskom Aare sa dnes pôjde premiérovo ženská superkombinácia, ktorá pozostáva zo zjazdu a jedného kola slalomu.

Favoritkou je predovšetkým Švédka Anja Pärsonová, ktorá v domácich podmienkach v Aare vyhrala super-G. Aj tréningy zjazdu naznačili, že je opäť vo skvelej forme. Najvyššie ambície budú mať aj Rakúšanky Marlies Schildová a Nicole Hospová, resp. Američanky Julia Mancusová a Lindsey Kildowová.

Pred dvoma rokmi v Bormiu skončili práve Pärsonová a Schildová hneď za Kosteličovou.

„Marlies a ja by sme chceli predviesť veľké predstavenia. Pred slalomom budeme na seba vzájomne tlačiť. Ona vie, že mne to teraz ide. Na druhej strane Rakúšanky mi nebudú chcieť dovoliť v ďalších­ pretekoch urobiť dobré výsledky,“ vyhlásila Pärsonová.


Súvisiace články