Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chyby nezvaľujú na jednotlivcov, všetci sú v nich namočení, kritické pripomienky zostali v šatni

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Poprad Dva zbabrané zápasy doma s Martinom a vonku so Zvolenom naznačili podtatranským extraligistom, že je načim vrátiť sa do tých koľají, ktoré

umocnili bodové zisky v predošlej vydarenej sérii. Aj včera sa policajti sústredili na rozbor spackaných vystúpení a všímali si hlavne kiksy, ktoré ich obrali o lepšiu pohodu pred nastávajúcimi vystúpeniami. "Nálada nie je bohvieaká, to je samozrejmé, ale dôležité bude poučiť sa z chýb, ktoré sme urobili. Verím, že sa to otočí a budeme pokračovať v tých výsledkoch, ktoré prinášali radosť," poznamenal Rudolf Verčík (na snímke).

Prirodzene, nedôslednosti, po ktorých rezultovali góly súperov, išli na tričko každého člena kolektívu. Útočníci sa nesnažili hodiť všetko zlé na obrancov či brankárov. "Nerobíme rozdiel v tom, či niekto hrá vpredu alebo vzadu, sme jeden kolektív, v ktorom jeden bojuje za všetkých a všetci za jedného. Tak to má byť aj v prípade neúspechu. Povedali sme si o prehreškoch v šatni aj to, čo zostane iba medzi nami. Sú to interné záležitosti." Rudo má zatiaľ na konte deväť gólov, predtým mu to tam padalo, ale v posledných troch meraniach síl sa tiež akoby zasekol. "Šance boli, no začala ma prenasledovať smola, podobne ako spoluhráčov. Dúfam, že sa to zlomí a presadím sa už dnes v Košiciach." Verčík nastupuje s Kollárom a Hvilom, ale na celú trojicu doľahol rovnako útlm, tento trojzáprah už prestal byť natoľko produktívny. "Treba byť len trpezlivým a dúfať, že obrat nastane. Proti Košičanom si rozhodne veríme. Keby tomu tak nebolo, tak nemá význam vykorčuľovať na ľad. Nastávajúce súperenie má pre nás aj súpera špeciálny náboj, veď je to východoslovenské derby, navyše hráme proti tímu, ktorému to ide. Len maximálny výkon zaručí dobrý výsledok a uvedomujeme si i to, aby sme v tabuľke prípadne poskočili."

Aj Košičania už zažili útlm, prešli obdobím, keď im hra nešla od ruky. Vzhľadom na to, že sledujú pozorne dianie v tábore rivala, dúfajú, že hostia zostanú v takom šate, ako v predošlých dvoch stretnutiach. Lenže Popradčania sú iného názoru. "Košice sú favoritom, to je jasné. Lenže my nemáme čo stratiť, môžeme iba získať. Malo by sa to prejaviť v menšej kŕčovitosti, uvoľnenosti. Táto situácia by nám mohla pomôcť, bodaj by to bola voda na náš mlyn." Na odhodlaní hokejistov ŠKP nemení nič ani skutočnosť, že naďalej sa musia zaobísť bez služieb troch maródovov Paukovčeka, M. Štefanku a Kožára. "Zvykli sme si už od začiatku ročníka na to, že stále ktosi chýba, sme s tým vyrovnaní. Záleží na nás, ako sa s tým vo vnútri kolektívu vyrovnáme a myslím si, že máme na to, aby sme podali plnohodnotný výkon," pridal informáciu R. Verčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.