Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

CHVÁLIME - Spišiaci štyri kola bez prehry a dva veľké zápasy pred nimi!

Sportnet|Publikované 4. okt 2006 o 22:00

Spišská Nová Ves Úvod nového súťažného ročníka mali futbalisti FK Spišská Nová Ves veľmi dobrý. Lenže prišla veľká kríza, ktorá vyvrcholila

odvolaním trénera. Novým kormidelníkom sa stal Vladimír Gombár a pod jeho taktovkou Spišiaci štyri zápasy po sebe neprehrali (dve víťazstva, dve remízy).

"Zatiaľ sme veľmi spokojní. V poslednom našom spoločnom rozhovore som spomínal, aký máme cieľ v jesennej časti získať nejaké plusové body z vonku. Nechceme to zakríknuť, ale momentálne je tu taký vývoj, že po určitých zmenách, ktoré sa urobili, sú nároky na hráčov vyššie. Zo strany trénera je kvalitný prístup, vzrástla dôvera u hráčov. Nový kormidelník vyžaduje disciplínu a prvé výsledky sa dostavili. Veľmi dobrý výsledok sme uhrali v Podbrezovej, kde sme možno šesťdesiat minút boli lepším mužstvom, skonštatoval predseda správanej rady Vladimír Filinský.

S dobrými výsledkami sa natíska otázka pocítia zlepšené výkony aj hráči na výplatných páskach?

"Na každé stretnutie je individuálny stimul. Je to aj o peniazoch, ale aj chcení hráčov. Napríklad na prestížny zápas s vedúcim mužstvom tabuľky chcú hráči podať čo najlepší výkon. Uvedomujú si, že len dobrým výsledkom si môžu pritiahnuť diváka a polepšiť na prémiách, odpovedal V. Filinský.

Po sobotňajšom stretnutí, ktoré sa hrá už o 11.00 hod. čaká v utorok na zverencov trénerskej dvojice Gombár Dunčko ďalší veľký futbalový sviatok. V druhom kole Slovenského pohára privítajú Ružomberok.

"Už to bude o niečom inom, ako proti Lučencu. Skromne povedané, chceme s Ružomberkom uhrať prijateľný výsledok. Najlepšia by bola napríklad remíza a potom atraktívne pokutové kopy, prognózuje Vladimír Filinský.

Ružomberčania pohárový duel na Spiši berú s veľkou vážnosťou a je už avízované, že na sobotňajší duel proti Liptovskému Mikulášu sa prídu pozrieť aj jeho zástupcovia.

Čo už, za posledné kolá druholigový nováčik získal rešpekt a uznanie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.