Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Chvália Petrovického dobiedzavosť

Sportnet|8. aug 2001 o 07:07

CALGARY - Vedenie klubu NHL Calgary Flames oficiálne potvrdilo informáciu o novom kontrakte so slovenským útočníkom Ronaldom Petrovickým. Generálny manažér Flames Craig Button si pochvaľuje najmä jeho súťaživosť a dobiedzavosť.

Predstavitelia plameňov nezverejnili podmienky zmluvy, mladší z bratského dua Petrovických však už cez víkend prezradil, že očakáva 30-percentný nárast platu. Dvojcestný kontrakt na dva roky mu tak vynesie 1 170 000 USD.

„Funkcionári klubu môjmu agentovi Melovi Bridgementovi prisľúbili 30-percentný nárast platu, ak sa udržím v NHL,“ konštatoval 24-ročný hokejista, ktorému 30. júna vypršal kontrakt na 450 000 dolárov za sezónu a stal sa obmedzeným voľným hráčom.

V uplynulom ročníku pravý krídelník stál štyri mesiace pre zranené pravé zápästie, v závere základnej časti nastúpil v drese plameňov na 30 zápasov, v ktorých nazbieral 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií. Vedenie klubu si však jeho služby pochvaľovalo najmä pre veľké nasadenie a nekompromisnosť v osobných súbojoch, čo Petrovický doložil 54 trestnými minútami a 68 bodyčekmi. Medzi fanúšikmi si ako mimoriadna „otrava“ protihráčov vyslúžil lichotivú prezývku „Super-pest“.

„Zanechal na nás silný dojem,“ vyhlásil o žilinskom rodákovi generálny manažér Flames Craig Button. „Je súťaživý, v súbojoch mimoriadne dobiedzavý a vždy je na ľade zapletený v centre diania. Zistili sme, že potrebuje iba dostať príležitosť, aby sa presadil a pomohol,“ pokračoval v chvále na vlaňajšieho nováčika ligy Button.

„Malý trh v meste spôsobuje, že klub šetrí a zbavuje sa drahých hráčov. Budeme sa musieť zaobísť bez Coreyho Stillmana, ktorého poslali do St. Louis, i bez Valerija Bureho, ktorý odišiel do Floridy Panthers. Teší ma príchod českého brankára St. Louis Blues Romana Tureka. Konečne sa budem mať s kým porozprávať v rodnej reči,“ povedal Petrovický.

(tasr)

Súvisiace články