Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Chumelica odviala štart zjazdárov

Sportnet|Publikované 4. feb 2007 o 23:00

Medaily za super–G mužov i žien sú stále uložené v trezore. Silný vietor a snehová chumelica prinútili organizátorov odložiť úvodné disciplíny svetového šampionátu vo švédskom Aare.

„Ochladzuje sa, i keď stále sype. V pondelok by mali pustiť mužský super–G,“ povedal šéf úseku alpských disciplín Richard Magdolen, ktorý včera podvečer dopravil z letiska v nórskom Trondheime Veroniku Zuzulovú s otcom Timotejom do Aare (120 km).

„Sú zdravotne v poriadku, v dobrej nálade. Veroniku očividne povzbudili posledné dva výborné výsledky v slalomoch Európskeho pohára,“ tešil sa Magdolen.

V dedinke Tegefjäll, sedem kilometrov od strediska MS v Aare, obýva pod slovenskou vlajkou naša výprava tri susedné domčeky.

„Každý z nich má štyri apartmány, nič nám nechýba. Spoločenské miestnosti, ani sauna. Atmosféra je úžasná, obrovský športový sviatok, na ktorom sa – ako vždy– masívne prezentujú všetci poprední výrobcovia materiálu,“ dodáva Magdolen. Zuzulová skompletizovala sedemčlennú zostavu pretekárov (4 ženy, 3 muži). Naši lyžiari napriek sneženiu trénovali.

Obhajca zlata v super–G z Bormia 2005 Američan Miller relaxoval pri volejbale so švédskymi lyžiarkami, Rakúšania hrali poker, Taliani videohry.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.