Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chudobným Spišiakom z hrnca vykypelo

Jozef Petruška|Publikované 17. mar 2016 o 23:00

Vo vrecku už mali cenný bod, no prišli o neho v poslednej sekunde.

SP. NOVÁ VES. Po strede si futbalisti Spišskej Novej Vsi a Juventusu Turín môžu podať ruky. Obom im dôležité zápasy nevyšli, hoci ich mali veľmi dobre rozohrané.

Prehra, ktorá veľmi bolí

Zasnežené utorkové ráno ani len nedalo pomýšľať na to, že sa v Spišskej Novej Vsi bude hrať dohrávka prvého jarného kola 2. ligy Východ medzi Novovešťanmi a Liptákmi.

Sneh bol z hracej plochy odhrnutý, počasie sa umúdrilo a na prekvapenie aj hracia plocha bola mäkká, ale na futbal vhodná.

Aj futbal nebol zlý, no futbalová šťastena sa k Spišiakom poriadne otočila chrbtom. V 90. minúte bol stav nerozhodný 1:1 a v nadstavenom čase z poslednej akcie po rohovom kope hostia strelili gól.

„Je to škoda. Na bod sme mali, minimálne. Liptáci mali tlak, ale ten sme v pohode eliminovali. Nedostávali sa do vyložených šancí. Ak by sme niektoré brejkové situácie poriešili lepšie, mohli sme sa tešiť z troch bodov. Futbal nás vytrestal. Dostať gól v poslednej sekunde, to veľmi bolí,“ ťažko hľadal slová smutný tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Z výsledku 1:2 a druhého gólu boli všetci domáci nesmierne sklamaní, no Novovešťania sa prezentovali na prvý jarný majstrák veľmi kvalitným výkonom.

„Boli sme dobre pripravení, no okolností chceli, aby to skončilo inak,“ neskrýval sklamanie tréner Ondáš.

Hlavne myslel na situáciu z 56. minúty, keď všetci na spišskonovoveskom štadióne videli ruku v pokutovom území, len hlavný rozhodca a ešte lepšie postavený asistent boli iného názoru.

„Bola to jasná ruka, ktorá nám zamedzila ďalšiu šancu. Na každom fóre sa takáto ruka píska,“ povedal B. Ondáš.

Vandraško v akcii

Vyše dvesto divákov videlo dobrý futbal a na prekvapenie početná enkláva bola z Liptova, plus zo Spišského Podhradia. V drese hostí v závere striedal hráč zvučného mena Vandraško.

„Neodohral som toho veľa. Ešte za Spišskú som hral za žiačikov. Na tento zápas ma prišili povzbudiť otec s dedkom, plus kamaráti. Sme radi za tri body a môžem skonštatovať, že na Liptove sa mi zatiaľ darí,“ s úsmevom povedal odchovanec futbalu v Spišskom Podhradí Dárius Vandraško, pôsobiaci v Liptovskom Mikuláši.

Druhá liga pokračuje ďalším kolom cez víkend. Spišská Nová Ves v nedeľu o 15. hodine hostí Rimavskú Sobotu.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.