Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Chrtianskeho zaujal najmä výkon Jakubova

Sportnet|Publikované 20. nov 2006 o 23:00

Humenné - Volejbalisti spod Vihorlatu pokračovali počas víkendu v domácich vystúpeniach Stredoeurópskej ligy. Po stredajšom víťazstve nad

Kazincbarcikou privítali v nedeľu rakúskeho vicemajstra.

Papierové predpoklady sa nakoniec naplnili. Hypo Tirol Innsbruck s kádrom preplneným legionármi (Brazília, Francúzsko, Portugalsko, Chorvátsko, Slovensko, Fínsko) zvíťazil na východe Slovenska bez straty setu. Chemesákom snahu uprieť nemožno, super výkon spred týždňa proti VKP však ani zďaleka nenapodobnili. A aj keď držali s favoritom krok, zisk čo i len setu sa im nepodaril. Súper použil tradične zbrane - tvrdý servis a kvalitnú obranu na sieti. Ako tak si s ňou vedeli poradiť iba Jakubov a v treťom sete Hriňák. "Jakubov sa u nás nepredstavil, o jeho hre šli dobré chýry, takže sme boli naň zvedavý. Výkonom zanechal dobrý dojem. V dobrom svetle u nás sa ukázal Ondrušek, tentokrát bol viac nervózny, neviem prečo. Pre všetkých humenských hráčov sú však takéto stretnutia, kde sa musia vysporiadať s tvrdým servisom, byť výrazne ostražitý v poli, či musieť sa presadiť, proti rýchlej obrane, veľkou školou a v bojoch extraligového play-off by sa to malo prejaviť," konštatoval Štefan Chrtiansky starší, asistent Hypo Tirol Innsbruck, ktorý má v kádri aj svojho syna.

Pri samotnom hodnotení stretnutia mohla byť slovenská volejbalová legenda ako člen realizačného tímu súpera spokojná. "Do Humenného sme prichádzali v úlohe favorita a chceli sme vyhrať. Trápia nás problémy s kádrom, lebo viacero hráčov je zranených a niektorí majú povinosti v reprezentáciách ako účastníci prebiehajúcich majstrovstiev sveta. Po prehre v Kaposvári, kde sme doplatili na nezohratosť novej zostavy, sme chceli v Humennom uspieť a podarilo sa to. Na margo hráčov Chemesu Humenné možno ešte povedať, že sa tu konsoliduje veľmi zaujímavé družstvo, ktoré o dva - tri roky môže hrať celkom solídny volejbal. Určite ma zaujali," podotkol Štefan Chrtiansky starší.

Peter Beňa ako špión...

Na stretnutí Humenné - Innsbruck sa objavil aj Peter Beňa, v uplynulej sezóne ústredná postava chemesákov. Počas celého stretnutia sa venoval snímaniu kamerou a ako sme zistili, bol "vyslancom" Nového Mesta n/V., ktoré v sobotu v tajbrejku zvíťazilo na palubovke Prešova. "Je pravda, že som využil dva dni voľna nielen na návštevu blízkych, ale aj ako "špión" som sledoval výkon Humenčanov. K stretnutiu sa veľmi vyjadriť nemôžem, lebo dej som videl stále cez hľadáčik kamery. Zdalo sa mi, že chemesáci trpeli na príjme, súper bol lepší v servise i obrane na sieti. Celkovo ma však Innsbruck výrazne hrou nenadchol...," dodal 28-ročný smečiar, ktorý - ako následne s úsmevom podotkol - sa na Považí cíti dobre. "Vytvorila sa veľmi dobrá partia, som na palubovke najmladší, všetko je v poriadku," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.