Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Chrípkový vírus poznamenal aj prešovských hádzanárov

Rastislav Trtík. Tréner Prešova musí počkať, s kým presne môže rátať. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 24. feb 2016 o 23:00

Na ďalšie dva zápasy v dvoch odlišných súťažiach odchádza výprava prešovských hádzanárov.

Tatran vo štvrtok odohrá stretnutie druhého kola nadstavbovej časti extraligy v Topoľčanoch. Odtiaľ sa presunie do Srbska, kde v sobotu nastúpi na predposledný zápas základnej časti SEHA Gazprom ligy proti Vojvodine Nový Sad.

PREŠOV. V oboch zápasoch ide Tatranu o potvrdenie svojho súčasného postavenia v oboch spomenutých súťažiach.

V extralige je Prešov prvý pred Topoľčanmi, v nadnárodnej lige chce bodovať na upevnenie piatej pozície.

Dnes v Topoľčanoch, pozajtra v Novom Sade

Kým v slovenskej extralige sa rozbieha základná časť, SEHA liga finišuje pred záverečným turnajom Final Four, ktorý sa tohto roku uskutoční v chorvátskom Varaždíne. S istotou už bez slovenského majstra.

Ten po zápase v Novom Sade odohrá posledný zápas súťaže doma 12. marca s lídrom SEHA Gazprom ligy a najväčším kandidátom na prvenstvo v tomto ročníku, maďarským šampiónom MKB Veszprém.

Chorvátsky vicemajster RK Nexe Našice, ktorý ako jediný môže ohroziť postavenie Tatrana Prešov na piatom mieste, hrá najbližšie vonku s ôsmym Boracom Banja Luka a potom na pôde beznádejne posledného macedónskeho klubu Maks Strumica.

Trtík verí mužstvu 
i osvojenej filozofii

Pred najbližšími dvomi zápasmi v Topoľčanoch a v Novom Sade neostáva iné, než konštatovať, že nad prešovskou zostavou visia mnohé otázniky. Tatran od začiatku tejto sezóny sprevádzajú hlavne problémy zdravotného charakteru. Ich rozsah bol ozaj značný, neraz chýbalo aj desať hráčov základného kádra.

Tatran má dlhodobo zranených i nemocných hráčov aj momentálne. Preto tréner slovenského hádzanárskeho majstra Rastislav Trtík na našu otázku, aká je aktuálna situácia v mužstve pred odchodom na dva dôležité zápasy na ihriskách súperov, objektívne odpovedať ešte nevedel.

Konečnú nomináciu stanoví zrejme až pred dnešným predpoludňajším odchodom.

„Situácia v tomto smere sa veru príliš nemení,“ konštatoval.

„Chrípkový vírus poznamenal aj nás. Hráči odchádzajú s rôznymi vyhliadkami na dobu liečenia. Iní sa zase po uzdravení vracajú. Takže naozaj teraz, deň pred odchodom, neviem povedať v akom definitívnom zložení vycestujeme. Osobne však z toho nemám nijaký pocit chaosu či nešťastia. Naďalej pracujeme s mladými talentovanými hráčmi z prešovskej hádzanárskej liahne. Ukazuje sa, že toto smerovanie a táto koncepcia sú správne. Prináša nám to už teraz produkt dynamickej hádzanej. Presvedčiť sme sa o tom mohli napríklad v odvetnom finále Slovenského pohára, kedy naše skúsené opory boli zranené, či z iných príčin neboli k dispozícii."

Mladí hráči dokázali mužstvu citeľne pomôcť.

"Svoj potenciál ale ukázali aj v ďalších zápasoch. Mužstvu jednoducho verím. Nechcem, aby to vyznelo povýšenecky, ale je mi vlastne jedno, v akej zostave vycestujeme na zápasy do Topoľčian a do Nového Sadu. V Tatrane sa začala presadzovať filozofia dynamickej hry a vidím, že hráči si ju už osvojili. Niektorí dokonca výrazne. Na základe toho si dovolím tvrdiť, že v oboch najbližších zápasoch budeme hrať dobre a jedno v akej zostave. Vieme, o čo nám v nich ide a s tým súvisí aj motivačná zložka. Nie sme stopercentne fit, nie sme stopercentne kompletní, ale o výkony mužstva obavy ozaj nemám.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.