Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Chrípka zložila aj trénera Kohutiara

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Košice - V prvoligovej súťaži hokejistov je počas tohto týždňa prestávka, nuž sa vo viacerých kluboch rozhodli využiť tento čas na dobitie fyzických

bateriek. Práve teraz však začala šarapatiť v HK VTJ Trebišov menšia chrípková epidémia a pod jej zradné pazúry sa dostali aj Igor Tarkovacs, Štefan Zachar či Martin Saluga. Akoby toho nebolo dosť, z postele sa nám ozval aj zachrípnutý hlas trénera Branislava Kohutiara. "Už dávnejšie sme si stanovili, že počas tejto prestávky sa budeme snažiť doplniť rezervoár fyzických a v prípade niektorých aj psychických síl. Plány nám však prekazila chrípka, ktorá mierne preriedila naše rady. Je to však stále lepšie, ako keby to malo prísť počas majstrovských bojov," vravel taktiež chorý tréner Kohutiar. Počas jeho neprítomnosti vedie tréningové jednotky Jozef Škrak, ale B. Kohutiar nám ešte z postele hlásil, že sa už čoskoro vráti.

V poslednom majstrovskom súboji zaknihovali Trebišovčania vôbec prvú dvojcifernú výhru v prvoligovej súťaži na vlastnom ľade 10:1 nad nováčikom z Ružinova, keď dve sezóny predtým zvíťazili na ľade susedných Michaloviec 10:2. "Po viacerých predošlých súbojoch na vlastnom ľade, ktoré mali doslova infarktový záver i priebeh, to bolo vítané osvieženie. Myslím, že sme viacerými gólmi potešili aj našich divákov a veríme, že desiatka v sieti súpera bola správnym nabudením pre našich strelcov," mienil B. Kohutiar, ktorý posledným konštatovaním narážal najmä na strelecky prebudivšieho kapitána Igora Šalatu. Tento odchovanec prešovského hokeja mal dlhých trinásť kôl na svojom konte iba jeden gól, ale už v remízovom stretnutí proti Dubnici zaznamenal do siete Považanov dva presné zásahy a proti Ružinovu sa dokonca blysol hetrikom.

Trebišovčania neuvažujú ani nad posilnením kádra, spoliehať sa budú najmä na spoluprácu s extraligovými Košicami. Prednedávnom bol v hre návrat kanoniera Michala Pahuláka, ale kvôli jeho pretrvávajúcim sporom s HKM Detva z tohto zámeru zišlo.