Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Chorvátskych futbalistov povedie Ante Čačič

Chorvátom sa v kvalifikácii o postup na budúcoročné ME do Francúzska príliš nedarí. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. sep 2015 o 17:08

Ante Čačič si zaslúži byť trénerom národného tímu Chorvátska, nechal sa počuť prezident Chorvátskeho futbalového zväzu Davor Šuker.

ZÁHREB. Trénerom chorvátskej futbalovej reprezentácie vo zvyšných zápasoch kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska bude Ante Čačič.

Ante ai novi je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije. estitamo mu na imenovanju i elimo puno sree i uspjeha u radu!http://hns-cff.hr/news/12254/ante-cacic-novi-izbornik-hrvatske/

Posted by Hrvatski nogometni savez on Monday, September 21, 2015

Šesťdesiatjedenročný rodák zo Záhrebu vystriedal vo funkcii Nika Kovača, ktorému začiatkom septembra podpílili konár výsledky národného tímu.

Chorváti získali v septembrových dueloch kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska jediný bod, keď iba remizovali v Azerbajdžane (0:0) a prehrali v Nórsku (0:2).

Navyše ťahajú trojzápasovú šnúru bez víťazstva a v tabuľke eliminačnej H-skupiny sa postupne prepadli z líderskej pozície na tretie miesto.

"Počas mojej trénerskej kariéry som neustále zbieral skúsenosti a prevzatie národného mužstva je jej vrcholný okamih," povedal Čačič v pondelok tesne predtým, ako Chorvátsky futbalový zväz (HNS) oficiálne potvrdil jeho vymenovanie.

Čačič v minulosti trénoval viacero klubov - Dinamo Záhreb, Lokomotivu Záhreb, NK Maribor či Zadar.

Pôsobil aj ako asistent trénera pri líbyjskej reprezentácii.

"Viedli sme veľa rozhovorov a pokúsili sme sa priniesť najlepšie možné riešenie. Som spokojný. Ante Čačič si zaslúži byť trénerom národného tímu Chorvátska. Skutočnosť, že v minulosti pracoval s ôsmimi alebo deviatimi členmi súčasného kádra, bola jedným z kľúčových faktorov," vyhlásil podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) prezident HNS Davor Šuker.

Nakon to je Ante ai postao novi izbornik Vatrenih, predsjednik HNS-a Davor uker prenio je razmiljanja Izvrnog...

Posted by Hrvatski nogometni savez on Monday, September 21, 2015

Súvisiace články