Chorvátsko - Francúzsko 2 : 2

SITA|17. jún 2004 o 22:46

LEIRIA 17. júna (SITA) - V druhom štvrtkovom stretnutí B-skupiny na ME v Portugalsku remizovali francúzski futbalisti v Leirie s Chorvátskom 2:2. Jadranskí hráči prehrávali po vlastnom góle Tudora, ale ...

LEIRIA 17. júna (SITA) - V druhom štvrtkovom stretnutí B-skupiny na ME v Portugalsku remizovali francúzski futbalisti v Leirie s Chorvátskom 2:2. Jadranskí hráči prehrávali po vlastnom góle Tudora, ale v úvode druhého polčasu za štyri minúty otočili skóre po presných zásahoch Rapaiča a Prša. Bod pre favorita zachraňoval v 64. min Trezeguet.

B-skupina:

Chorvátsko - Francúzsko 2:2 (0:1)

Góly: 48. Rapaič (z 11 m), 52. Pršo - 22. Tudor (vlastný), 64. Trezeguet, ŽK: 39. Tudor, 61. Rosso, 64. R. Kovač, 78. Leko - 32. Vieira, 60. Dacourt, rozhodovali: Nielsen - Larsen, Jepsen (všetci Dán.), 29 960 divákov

Zostavy:

Chorvátsko: Butina - Šimič, R. Kovač, Šimunič, Bjelica (68. Leko) - Rosso, Tudor, N. Kovač, Rapaič (87. Mornar) - Pršo, Šokota (73. Olič)

Francúzsko: Barthez - Gallas (81. Sagnol), Thuram, Desailly, Silvestre - Wiltord (70. Pires), Vieira, Dacourt (79. Pedretti), Zidane - Henry, Trezeguet

Druhý štvrtkový duel začali obe mužstvá na štadióne Estádio Dr. Magalhaes Pessoa opatrne. Chorváti bezpečne likvidovali náznaky šancí Francúzov, ktorí mali v úvode herne mierne navrch. O prvý gól sa postarala hviezda obhajcov európskeho titulu Zinedine Zidane. Strojca víťazstva z prvého zápasu s Anglickom bol v 22. min faulovaný, sám zahrával priamy kop a jeho strieľaný center si zrazil do vlastnej siete Igor Tudor - 1:0. Vedúci gól Francúzov nepovzbudil, v prvom polčase zverenci trénera Jacquesa Santiniho nezaznamenali jedinú strelu do priestoru bránky. Úvod druhého dejstva mal šokujúci priebeh. V 48. min prenikol do pokutového územia súpera Rosso, šikovne si vypýtal faul od Silvestreho a hlavný rozhodca Nielsen ukázal na značku pokutového kopu. Francúzsky gólman Fabien Barthez druhú penaltu na šampionáte už nechytil a Rapaič vyrovnal na 1:1. To však nebolo zo strany jadranských futbalistov všetko. Už o štyri min neskôr si Pršo obhodil Silvestreho, loptu minul najskúsenejší Francúz Desailly a dlhovlasý kanonier, ktorý pred šampionátom prestúpil z AS Monaco do Glasgowu Rangers, prekonal Bartheza tvrdou strelou pod brvno - 2:1. "Les Bleus" sa snažili vyrovnať a podarilo sa im to v 64. min, keď bol opäť pri tom smoliar Tudor. Potom, čo si strelil vlastný gól, zle zahratou "malú domov" poslal do brejku Trezegueta. Brankár Butina sa vybehnutím snažil loptu odkopnúť a trafil pri tom Francúzovu ruku. Píšťalka arbitra Nielsena však zostala nemá a útočník Juventusu Turín z uhla trafil prázdnu bránku - 2:2. Chorvátom nepomohli ani búrlivé prostesty, navyše R. Kovač si za ne vyslúžil žltú kartu. V závere mohol rozhodnúť striedajúci Mornar, ale v dobrej šanci prestrelil francúzsku bránku.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Chorvátsko - Francúzsko 2 : 2