Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Chorváti doma proti Argentíne, Ljubičič a Ančič nie sú fit

SITA|Publikované 6. apr 2006 o 16:24

MELBOURNE 6. apríla (SITA, AP) - V najbližších troch dňoch sa bude v Davisovom pohári tenistov bojovať o postup do semifinále. Vo štvrťfinále svetovej skupiny sa stretnú dvojice: Austrália - Bielorusko, ...

MELBOURNE 6. apríla (SITA, AP) - V najbližších troch dňoch sa bude v Davisovom pohári tenistov bojovať o postup do semifinále. Vo štvrťfinále svetovej skupiny sa stretnú dvojice: Austrália - Bielorusko, Chorvátsko - Argentína, Francúzsko - Rusko a USA - Čile. Až tri tímy: obhajcovia víťazstva Chorváti, Argentínčania a Rusi sa budú usilovať o zopakovanie semifinálovej účasti z minulého roka. Práve súboj Chorvátsko - Argentína na taraflexe v Záhrebe bude zrejme najväčším ťahákom štvrťfinále, keďže na domácej strane by malo nastúpiť úderné duo Ljubičič - Ančič a na hosťujúcej skvelý Nalbandian. Piaty hráč rebríčka ATP Entry Ljubičič, ktorý je zároveň aj dočasným kapitánom tímu, sa po finále na turnaji v Miami (prehral v troch tajbrejkoch s Federerom) sťažoval na únavu a bolesti brušných svalov. Teraz však vyhlásil, že je na 100% pripravený nastúpiť. "Najhorší možný scenár by bol ten, keby som musel odstúpiť počas zápasu a tým by som naviac poškodil tím aj v ostatných dueloch. Cítim sa však už lepšie," uviedol Ljubičič. Problémy však má aj jeho kolega z minuloročného víťazného tímu Mario Ančič, ktorý musel ukončiť jeden z tréningov s priškripnutým nervom v oblasti chrbta. "Neviem, či budem môcť nastúpiť. Ohlásime to v poslednej možnej chvíli," odkázal fanúšikom Ančič.

Veľký náboj bude mať aj zápas Francúzsko - Rusko na taraflexe v Paláci športov v Pau. Pôjde o reprízu štvrťfinále z vlaňajška, keď v Moskve uspeli Rusi 3:2. Papierovo majú mierne navrch Rusi s Maratom Safinom a Nikolajom Davydenkom, domácim bude minimálne v piatkovej dvojhre pre zranenie chýbať skúsený Sébastien Grosjean. Austrálčania privítajú v melbournskom Kooyongu na tvrdom povrchu Bielorusov a doma budú na čele s Lleytonom Hewittom favoritmi. V poslednom súboji pripravili Američania na premožiteľov Slovákov Čiľanov trávu. Hrať sa bude na tráve v kalifornskom Rancho Mirage a kapitán Patrick McEnroe bude mať k dispozícii najsilnejšie kvarteto: Andy Roddick, James Blake (dvojhry) a súrodencov Boba a Mika Bryanovcov (štvorhra).


Žreby stretnutí štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára, ktoré sa budú hrať v dňoch 7.-9. apríla:

Austrália - Bielorusko (Melbourne, tvrdý povrch vonku)

piatkové dvojhry od 2.00 h SELČ

Chris Guccione - Max Mirnyj

Lleyton Hewitt - Vladimir Volčkov

sobotňajšia štvorhra od 2.00 h

Wayne Arthurs, Paul Hanley - Vladimir Volčkov, Max Mirnyj

nedeľňajšie dvojhry od 2.00 h

Lleyton Hewitt - Max Mirnyj

Chris Guccione - Vladimir Volčkov


Chorvátsko - Argentína (Záhreb, koberec - taraflex)

piatkové dvojhry od 13.00 h SELČ

Ivan Ljubičič - Agustin Calleri

Mario Ančič - David Nalbandian

sobotňajšia štvorhra od 14.00 h

Mario Ančič, Ivan Ljubičič - Agustin Calleri, David Nalbandian

nedeľňajšie dvojhry od 13.00 h

Ivan Ljubičič - David Nalbandian

Mario Ančič - Agustin Calleri


Francúzsko - Rusko (Pau, koberec - taraflex)

piatkové dvojhry od 13.00 h SELČ

Richard Gasquet - Marat Safin

Arnaud Clément - Nikolaj Davydenko

sobotňajšia štvorhra od 14.45 h

Arnaud Clément, Michael Llodra - Dmitrij Tursunov, Michail Južnyj

nedeľňajšie dvojhry od 13.00 h

Richard Gasquet - Nikolaj Davydenko

Arnaud Clément - Marat Safin


USA - Čile (Rancho Mirage, tráva) - žreb sa uskutoční neskôr

piatkové dvojhry od 20.00 h SELČ

sobotňajšia štvorhra od 22.00 h

nedeľňajšie dvojhry od 20.00 h


Súvisiace články