Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chorvát Poljak prvýkrát v základnej zostave

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 22:00

Humenská kabína sa pred sezónou dosť obmenila. Odchody striedali príchody, nakoniec ostalo v kabíne prvoligistu spod Vihorlatu deväť nových tvárí,

medzi nimi aj chorvátsky legionár Josip Poljak.

HUMENNÉ. Po príchode na východ Slovenska však mal hneď smolu a zranenie členka znamenalo nútenú pauzu. Tri stretnutia strávil na tribúne, trikrát potom naskočil na záverečné fázy stretnutí, keď dokopy strávil na trávniku 23 minút.

Podvrtnutý členok

Prišla však dohrávka 1. HFC Humenné - Lučenec a Josip Poljak sa objavil na súpiske v základnej zostave. "Zranil som sa týždeň pred štartom sezóny, v generálke. Členok mi opuchol, mal som ho silno podvrtnutý, musel som čakať mesiac. Keďže Ruslan Ľubarskij bol naposledy vylúčený, tréner mi oznámil, že nastúpim od začiatku. Chcel som sa pred domácim publikom ukázať v dobrom svetle, verím, že som divákov ani trénerov nesklamal," zostručnil zatiaľ svoje humenské angažmán 23-ročný stredopoliar.

Zaslúžený potlesk

Že chorvátskemu futbalistovi 74. minút na hracej ploche vyšlo, dokazoval búrlivý potlesk tribúny pri striedaní. Zaujalo viacero presných pasov za obranu súpera, zahrávané štandardné situácie, po ktorých v šestnástke súpera "horelo" i priamy kop z 18 metrov, ktorý brankár Páleš iba očami vytlačil vedľa šibenice. Pri humenskom štvrtom góle si uličkou na L. Hricova pripísal asistenciu. "Tréner nás upozorňoval, že to bude ťažký zápas. Mojou úlohou bolo rozohrávať lopty najmä na útočníkov. Do prestávky sme získali náskok a to bolo dôležité. Ku gólu som mál blízko aj ja, lopta bola prudká, iba tesne minula bránu," podotkol odchovanec Jadranu Split.

Tréner spokojný

Absencia potrestaného Ľubarskeho nútila trénera Škrlíka obmeniť stredovú formáciu. Napokon sa rozhodol pre Josipa Poljaka. "Mal som dve varianty zostavy, stavil som na tú s Poljakom, taktika nakoniec slávila úspech. Josip výkonom uspokojil, bojoval v súbojoch na zemi i vo vzduchu, takže som spokojný," dodal Jozef Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.