Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Chorvát Fulgosi ostáva na lavičke Svitu

Tréner Ivan Fulgosi ostáva v BK Iskra Svit. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 28. jún 2012 o 00:00

Chorvátsky basketbalový tréner Ivan Fulgosi ostáva v extraligovom BK Iskra Svit. Vedenie klubu sa s ním dohodlo na spolupráci aj v novom súťažnom ročníku.SVIT. Fulgosi prišiel do Svitu počas uplynulej sezóny, keď na trénerskom poste nahradil Milana Černického. S „medveďmi“ sa prebojoval do semifinále a tí napokon skončili na konečnom štvrtom mieste.

„V uplynulom ročníku dosiahlo mužstvo pod jeho vedením to, čo sme očakávali, preto sme s ním uzatvorili kontrakt aj na najbližšiu sezónu. Nechcem konkrétnejšie špecifikovať, aké to boli podmienky, ale postupom do semifinále a predvedenými výkonmi boli naše očakávania splnené,“ povedal nám prezident BK Iskra Svit Ján Drobný.

Vedenie klubu už intenzívne pracuje na skladbe tímu pre novú sezónu. V týchto dňoch doťahuje detaily, aby mohli byť podpísané prvé zmluvy.

„Máme predstavu o tom, ako má vyzerať naše mužstvo. Našou snahou je príliš nemeniť zloženie kádra a pokračovať v tom, čo sme tu začali v minulom roku. Nejaké malé zmeny ale určite budú. Kostru tímu však chceme udržať pokope, uvidíme, či sa nám to podarí. Výrazne to môžu ovplyvniť finančné nároky. Ak sa aj s niekým nedohodneme, hľadať budeme podobné typy hráčov, aby štruktúra tímu ostala nezmenená,“ naznačil Drobný.

S prípravou na novú sezónu začnú vo Svite až 1. augusta. „Chceli sme trénovať už v júni, lebo takéto dlhé pauzy by po sezóne byť nemali. Finančná situácia nám to však nedovolila. V auguste už trénovať musíme. Dovtedy by sme už mali mať, čo sa týka zloženia kádra, vo všetkom jasno. Po najbližšej sezóne už ale máme v pláne trénovať aj v tzv. medziobdobí,“ poznamenal Drobný.

Chcú hrať v československej lige

Od sezóny 2013/2014 by sa mala hrať spoločná československá liga s desiatimi účastníkmi z Čiech a so šiestimi slovenskými tímami. Svit by v tejto elitnej spoločnosti nechcel chýbať.

„Po neprihlásení Interu Bratislava do českej ligy sme už pred najbližšou sezónou dostali ponuku hrať v nej, no mali sme málo času na to, aby sme dôkladne zvážili, či ideme do toho. Na takéto zásadné rozhodnutie, ktoré je i finančne veľmi náročné, sú dva dni málo. Navyše na Slovensku sa v novej sezóne bude bojovať o postup do československej ligy. Hrať teraz paralelne v dvoch súťažiach by bolo príliš nákladné. V rámci spolupráce dvoch partnerov má československá liga určite zmysel a hlavne divácky by bola veľmi atraktívna. Nechceli by sme v nej chýbať,“ dodal Drobný.

Súvisiace články