Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Cho Yang-ho je novým šéfom organizátorského výboru ZOH 2018

Cho Yang-ho viedol kandidatúru Pjongčangu v roku 2011. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 28. júl 2014 o 10:22

Vo funkcii nahradil Kim Jin-suna, ktorý minulý týždeň odstúpil. Zdôvodnil to tým, že na úspešné zvládnutie záverečnej fázy príprav je nutné zvoliť nové vedenie.

SOUL. Cho Yang-ho sa stal novým šéfom Organizačného výboru ZOH 2018 v Pjongčangu (POCOG).

Prezident dopravného konglomerátu Hanjin vo funkcii nahradí Kim Jung-haenga, ktorý ako predseda Kórejského olympijského výboru (KOV) pôsobil na poste dočasného šéfa POCOG-u krátky čas po odstúpení Kim Jin-suna.

Ten svoje minulotýždňové rozhodnutie zdôvodnil tým, že na úspešné zvládnutie záverečnej fázy príprav na hry je nutné zvoliť nové vedenie.

"Zo všetkých síl sa vynasnažím, aby ZOH 2018 boli veľkým úspechom. Využijem k tomu moje skúsenosti spred troch rokov," povedal 65-ročný Cho Yang-ho, ktorý viedol kandidatúru Pjongčangu v roku 2011.

Jeho vymenovanie do funkcie musí ešte schváliť augustové zasadnutie KOV.

Za odstúpením Kim Jin-suna stála podľa viacerých juhokórejských médií voľba vládnych funkcionárov, ktorí neboli spokojní s úrovňou príprav.

Hlavnými problémami mali byť oneskorenie vo výstavbe rýchlokorčuliarskeho oválu a neschopnosť Kim Jun-suna pri rokovaniach so sponzorskými firmami.

POCOG v posledných týždňoch vyšetrovala nezávislá audítorská firma. Výsledky auditu, ktorý prebiehal od konca mája do 11. júla a zameral sa najmä na tok financií a úroveň kvality manažmentu, by mali byť známe do troch mesiacov od jeho začatia.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.