Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Chmeliar varoval hráčov pred porušovaním žvotosprávy

Peter Onuščák. Košičan sa podieľa na príprave hádzanárov Prešova. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 6. júl 2013 o 00:00

Prešovskí hádzanári nadviazali v príprave ešte užšiu spoluprácu s košickými kickboxermi.

PREŠOV. Hádzanárskym Tatranom Prešov zaviali na prahu novej sezóny, v porovnaní s predošlými dvomi, nové vetry.

Nielen príchodom tvrdšej ruky trénera Petra Hatalčíka. Ráznejšie ku hráčom prehovoril predovšetkým majiteľ klubu Miloslav Chmeliar, ktorý už nemieni tolerovať prehrešky niektorých hráčov v oblasti životosprávy.

„Či to bude najstarší alebo najmladší, najskúsenejší alebo začínajúci mladík v kádri, každý bez rozdielu si svoj prípadný prehrešok patrične odpyká,“ okrem iného dal šéf klubu hráčom na známosť pred prvým tréningom rozbiehajúceho sa prípravného obdobia.

Prešovskí hádzanári nerozbehli prípravu kompletní. Reprezentanti Slovenska, Česka, Lotyšska, Čiernej Hory z kádra Tatrana ešte dovolenkujú a do prípravy naskočia budúci týždeň.

Rovnako ako juniorskí reprezentanti, ktorí v týchto dňoch štartujú na turnaji vo Švédsku.

Názov sa zmenil, sídlo ostáva

Ostatní hráči Tatrana Prešov už zarezávajú naplno, zatiaľ v domácich podmienkach. Dnes predpoludním pôjdu do Košíc, kde budú trénovať pod dohľadom tamojších trénerov kickboxu.

Pre prešovských hádzanárov zdanlivo nič nové. Lenže už čoskoro prestanú Prešovčania za súpermi do Košíc cestovať.

V Tatran handball arene (THA) je telocvičňa, v ktorej už chystajú tatami a ďalšie špeciálne tréningové náčinie.

Miloslav Chmeliar už prezradil, že na post kondičného trénera angažoval uznávaného experta na kickbox Petra Onuščáka.

Ono to však nie je iba o „nejakom“ angažovaní, ale nadviazaní konkrétnej a úzkej spolupráce hádzanárov s kicboxermi.

Košičania v tomto športe dosahujú skvelé výsledky. Na ďalších, ktoré iste prídu, bude mať čiastočný podiel aj Prešov.

Košickí kicboxeri zmenili doterajší názov klubu, ktorý znie ozaj veľmi zaujímavo. Vznikol klub Tatran Prešov Kickboxing Team Košice.

Ten domovské sídlo nezmení, no tým, že obchodná spoločnosť Tatran Prešov vstúpila do klubu v pozícii generálneho sponzora, kickboxeri si zoberú na starosť, po dohode s hlavným trénerom hádzanárov, určité tréningové jednotky.

Postupne by sa tréneri kickboxu mali v telocvični THA venovať aj prešovskej hádzanárskej omladine.

Nezvyklé, veria ale, že osožné

„S takouto myšlienkou, ktorú sme nedávno realizovali, pohrávali sme sa s majiteľom Tatrana Prešov Miloslavom Chmeliarom už minulý rok,“ vraví predseda výkonného výboru novo vzniknutého subjektu, zároveň prvý muž slovenského kickboxu a najnovšie kondičný tréner hádzanárov deväťnásobného majstra republiky Peter Onuščák.

„Vtedy sme ale mali ešte platnú sponzorskú zmluvu so Steel Transom Košice, s ktorým sme dobre spolupracovali vyše desať rokov. V ostatnom čase však prišli určité finančné problémy, ekonomická kríza doľahla i na kicboxerov. Keďže aj my máme vysoké ambície, dosť veľké klubové zázemie, potrebujeme určitý finančný rozpočet a tým pádom stabilného partnera. Spolupráca so Steel Transom bola ozaj veľmi úspešná. Naším šťastím v zložitejšom období bolo, že s hádzanármi Tatrana Prešov sme spolupracovali v oblasti kondičných príprav periodicky už v minulosti. Teraz by to malo ísť systematicky. Sme hrdí, že môžeme nosiť v názve meno takéhoto silného a úspešného klubu. Tatran Prešov, to je značka športovej kvality a tú chcú dobre reprezentovať aj kickboxeri. Iste, mnohým ľuďom sa takéto spojenie bude zdať veľmi nezvyklé. Ja ale verím, že bude osožné pre obe strany.“

Obohatenie kondičnej prípravy počnúc žiakmi

Názov košického klubu sa síce zmenil, no jeho doterajšie pôsobisko sa vstupom Tatrana Prešov nemení.

„Územne stále patríme a sme registrovaní v Košiciach. Pracovať ale s našimi trénermi budeme aj v Prešove. Pán Chmeliar na cestách s hádzanou vidí ako pracujú špičkové kluby, aké sú súčasné trendy. Mojou úlohou je konzultovať určité veci v tréningovej oblasti, ale tiež aj naštartovať určitý systém prípravy s jednotlivými trénermi klubu, ktorí by ho postupne rozvíjali, kombinovali a aplikovali na vlastné dané potreby. Samozrejme, nápomocný som aj pri kompletizovaní vybavenia telocvične v prešovskej Tatran handball arene. Ako som už naznačil, obohatiť kondičnú prípravu chceme nielen v seniorskom áčku Tatrana. Postupne do nej hodláme zapojiť aj žiakov, dorastencov a juniorov. Ideme do niečoho nového, hľadáme preto najvhodnejší model, ktorý by potom jednotliví tréneri zahrnuli do svojich tréningových plánov.“

Súvisiace články