Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Chmelár opäť prezidentom SOV

Sportnet|Publikované 1. dec 2008 o 00:00

BRATISLAVA. Staronovým prezidentom Slovenského olympijského výboru (SOV) na ďalšie funkčné obdobie do roku 2012 sa stal František Chmelár. Rozhodli o

tom delegáti 36. valného zhromaždenia SOV v Bratislave. Chmelár, ktorý bol jediným kandidátom na prezidentský post, dostal 58 zo 62 platných odovzdaných hlasov. Staronový šéf slovenského olympizmu bude vo funkcii už vo štvrtom volebnom období.

Prioritou mládež

Šesťdesiatdvaročného Chmelára navrhlo za prezidenta SOV na obdobie rokov 2009 až 2012 až päť subjektov - Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky, Slovenský zväz ľadového hokeja, Slovenský zväz sánkarov, Združenie olympijských klubov SR a Slovenská asociácia olympionikov. "Našou hlavnou prioritou bude mládež, mládež a ešte raz mládež. Okrem toho sa musíme venovať príprave na ZOH 2010 vo Vancovri a OH 2012 v Londýne a, samozrejme, na premiérové olympijské hry mládeže v roku 2010 v Singapure," načrtol hlavné priority SOV krátko po svojom zvolení prezident František Chmelár. K financovaniu slovenského športu podotkol: "Treba rokovať na správnych miestach. Politikom musíme vysvetliť a presvedčiť ich, že nastal čas, v ktorom šport potrebuje väčšiu a konkrétnu pomoc."

Vo voľbách na 9 voľných miest vo výkonnom výbore SOV kandidovalo z pôvodne 15 napokon iba 14 funkcionárov, lebo Stanislav Seman nebol prítomný na VZ a ani písomne nepotvrdil súhlas s kandidatúrou. Čestným členom SOV sa stal bývalý futbalista Anton Švajlen, strieborný medailista z OH 1964 v Tokiu.

Výkonný výbor SOV na obdobie 2008 až 2012: Prezident: František Chmelár, viceprezidenti: Ľubor Halanda, Igor Nemeček, Vladimír Miller, členovia: Jozef Bazálik, Richard Galovič, Janka Gantnerová, Jozef Gönci, Mária Mračnová, Zdenko Kríž, Ľubor Štark.

Súvisiace články