Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Chlmčania očakávajú poriadne ťažkú jeseň

V Sobranciach vysoko prehrali. Chlmčania na prvé body stále iba čakajú. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 20. aug 2013 o 22:00

Rozhodli sa stavať na vlastných odchovancoch, zatiaľ majú na konte nulu. Naposledy vysoko prehrali v Sobranciach.KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Futbalistom piatoligového Slavoja Kráľovský Chlmec rozhodne niet čo závidieť.

Úvod do nového súťažného ročníka im vôbec nevyšiel, v štyroch zápasoch nebodovali ani raz, v tabuľke pravdy majú už mínus 6 bodov a hrozivé skóre 1:17.

Všetci v mestečku na južnom Zemplíne však veria, že už v najbližšom domácom súboji proti Rudňanom mužstvo konečne zaboduje.

Debakel v Sobranciach

Na sobotňajšie zemplínske derby na pôde Sobraniec budú chcieť hráči Slavoja čím skôr zabudnúť, pretože od domácich dostali poriadny výprask 1:9.

Strelili síce gól už v 5. minúte z kopačky Tomáša Battu, vôbec prvý v tejto sezóne, ale potom na ihrisku dominoval MFK.

„Otvorili sme skóre, ale potom sa stalo to, čo som chlapcom pred zápasom prízvukoval, aby tesne bránili hráčov, avšak nerobili to, podobne ako proti Medzevu či Kalši, a domáci vyrovnali. Následne pridali ďalšie góly, jeden aj z penalty, ktorá nemala byť. Výsledok je síce jasný, ale aj my sme mali šance, za stavu 2:1 trafil Murgač brvno. Urobili sme však veľa chýb, za ktoré sme boli potrestaní. Odišli sme aj kondične, lebo chlapci zimnú prípravu neabsolvovali,“ objasnil príčiny vysokej prehry hrajúci tréner Kr. Chlmca Milan Gutič.

Ťažký žreb

Chlmčania zaknihovali už štvrtú prehru, predtým nestačili na Čaňu (0:1), Medzev (0:6) a Kalšu (0:1).

„Mali sme však ťažké vyžrebovanie, Čaňa aj Medzev majú silné tímy a Kalša je ambiciózny nováčik. Až teraz nás čakajú možno ľahšie zápasy, doma privítame Rudňany, Spišské Vlachy či Michaľany. Vonku nemáme veľké oči, chceme zabodovať aspoň doma. Musíme nejako prežiť túto jeseň a potom v zime sa poriadne pripravíme,“ uviedol M. Gutič, ktorý sa po odchode Mareka Eštoka v lete stal hrajúcim koučom mužstva.

„Rozhodol som sa zobrať tento post, lebo funkcionári nemali veľa času na hľadanie nového trénera. Ja chlapcov poznám, veď som tu už štvrtú sezónu.“

Iba traja cezpoľní

Tradičný účastník tejto súťaže sa pred sezónou rozhodol budovať mužstvo z vlastných odchovancov.

„Tak rozhodlo mesto, ktoré do futbalu peniaze dáva, aj vedenie klubu. V Sobranciach bol tím z 90 percent zložený z domácich hráčov, v mužstve sme iba traja cezpoľní – ja, Michal Berezňák a Marcel Murgač. Ostatní pochádzajú priamo z Chlmca alebo blízkeho okolia. Musíme hrať s tým, čo máme, vieme, kde nás tlačí topánka. Od zimnej prestávky nám postupne odišlo sedem hráčov zo základu – Seman, Jacko, Kočiš, Palšovič, Varga, Popália a Feke, ktorých nie je jednoduché nahradiť. Namiesto nich prišli chlapci, ktorí ešte vlani hrali okresnú druhú triedu alebo mladí dorastenci. Čaká nás poriadne ťažká jeseň,“ uzavrel debatu čochvíľa 35-ročný stopér a hrajúci tréner M. Gutič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.