Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Chlmčania myslia na najvyššie priečky

Patrí im šiesta priečka. Tímu vedenému kapitánom Milanom Gutičom (vľavo) sa darí. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. okt 2012 o 22:00

V posledných šiestich zápasoch ťahali za kratší koniec iba raz, cieľom je skončiť do tretieho miesta.KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Medzi príjemné prekvapenia v južnej skupine štvrtoligovej súťaže patria aj futbalisti Kráľovského Chlmca, ktorí až do samého záveru uplynulej sezóny bojovali o udržanie.

Tentoraz však patria k tým lepším celkom súťaže a momentálne im patrí 6. miesto v tabuľke. Už teraz nazbierali o päť bodov viac, ako za celú jarnú časť.

Podľa slov manažéra TJ Slavoj Dionýza Pásztora je výborné jesenné ťaženie mužstva výsledkom kvalitnej letnej prípravy aj vhodného doplnenia kádra.

„Noví hráči zapadli veľmi dobre. V tíme je poriadok, chlapci tvoria dobrú partiu,“ povedal manažér klubu, ktorý s doterajším účinkovaním mužstva neskrýval spokojnosť.

„Máme na svojom konte 18 bodov a v posledných šiestich súbojoch sme prehrali iba raz, čo nás pochopiteľne teší. Mužstvu to ide aj po hernej stránke, hoci v poslednom zápase s Michaľanmi, ktorý sme vyhrali 2:0, nebol náš výkon veľmi oslnivý,“ dodal.

V nedeľu opäť doma

Celok z juhu Zemplína si môže svoju bilanciu ešte viac vylepšiť v najbližších dvoch dueloch, v ktorých sa opäť predstaví na svojom ihrisku.

„Pôvodne sme mali v nedeľu cestovať do Turne nad Bodvou, ale nakoniec tohto súpera privítame doma, keďže nás poprosil o výmenu prostredia. Následne budeme hostiť aj Sokoľany. Naším cieľom je v týchto súbojoch získať šesť bodov,“ uviedol D. Pásztor.

Doplnil, že na ďalší plný bodový zisk si zverenci kormidelníka Marka Eštoka trúfajú aj v Rožňave a doma s Veľkými Kapušanmi. „Bolo by výborné mať po jeseni na konte 30 bodov. To je aj náš cieľ, chceme skončiť do tretieho miesta,“ tvrdil.

V drese Slavoja sa strelecky darí letnej posile z Veľkých Revíšť Erikovi Semanovi, ktorý zaznamenal už sedem gólov.

„Pre naše mužstvo je prínosom a spĺňa to, čo sme od neho očakávali,“ chválil rodáka z Borše D. Pásztor, podľa ktorého odohral Kráľovský Chlmec najlepší zápas s lídrom z Veľkého Folkmara.

„Vyhrávali sme nad ním už 2:0, ale skúsený súper dokázal vyrovnať. Bolo to výborné stretnutie, po ktorom diváci postojačky tlieskali. Folkmar potvrdil, že má najlepšie mužstvo v súťaži,“ uzavrel debatu Dionýz Pásztor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.