Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Chlebík legionára - Miláčik publika vie rozpumpovať eufóriu

Sportnet|Publikované 19. dec 2006 o 23:00

Košice Nebýva zvykom, aby tréner národiaku počas zrazu uvoľnil na jeden deň zverenca kvôli súkromným záležitostiam. Lenže niekedy treba byť

veľkorysým a tak sa zachoval aj Július Šupler, ktorý pred štartom hokejového Loto Cupu pustil domov Karola Križana (na snímke v bielom). To preto, aby navštívil rodinu, vybavil si niektoré formality. Hokejový legionár totiž po podujatí sa okamžite vrátil do Švédska. "Bol som vďačný za tých pár hodín, čo som mohol byť s blízkymi. Veď ich znovu dlho neuvidím," poznamenal reprezentačný gólman, ktorý na posledných podujatiach vytvoril stálu dvojicu s Miroslavom Šimonovičom. Pripomína to časy, keď takto figurovali na súpiske Staňa s Lašákom. "Vychádzame super, máme stále chuť na srandičky. Veď sa dobre poznáme. Stretli sme sa už dávnejšie, keď Šimon bol ešte jednotkou a ja som vtedy chodil na akcie ako dvojka alebo trojka. Potom sme sa vídali často v extralige," pripomenul ochranca svätyne MoDo.

Už pred štartom akcie bolo jasné, že odchytá iba jeden duel (vyšiel naňho akurát jediný prehraný zápas Slovákov so Švajčiarmi), kým Šimonovič sa postavil do svätyne v dvoch súbojoch. "Nerátal som s pozvánkou na túto previerku a predpokladal som, že kouč dá šancu iným. Bol som dosť unavený, veď v Elitserien som permanentne v akcii a aj v klube na mňa tlačili, aby som si odpočinul. Lenže pozvanie sa nedalo odmietnuť, tak som prišiel, no s trošku voľnejším programom." Nikdy neurobil, žeby odmietol nomináciu a neučinil tak ani tentoraz. Reprezentáciu si váži a dokáže jej obetovať aj kus voľna. I preto ho mrzelo, že sme neobhájili pozície.

Kormidelník určil, že bude čeliť pokusom Švajčiarov. V podstate mu to bolo jedno, no predpokladal, že to bude náročné vystúpenie, lebo hráči z krajiny helvétskeho kríža sú dôslední svojou agresívnou obranou. Ani za nepriaznivého stavu sa nevzdávajú a vedia využiť moment prekvapenia po menšom zaváhaní. "Aj v Bratislave dokázali, že patria k špičkovým tímom a nemožno ich brať na ľahkú váhu. Vyzerá to tak, že nám stále budú robiť problémy."

MoDo, ktoré j momentálne druhé v najvyššej švédskej súťaži, čo je veľké prekvapenie a pred pauzou ťahalo osemzápasovú šnúru bez prehry, ťaží z dispozícií rodáka z Liptovského Mikuláša miláčika tunajšieho publika. Ten v percentuálnej úspešnosti figuruje na piatom stupienku (91,30 - 2, 28 inkasovaného gólu na zápas)). "Vlani som bol na tom o čosi lepšie, ale je to podmienené aj tým, že výstroj je teraz menší. Nejaký čas mi trvalo, kým som si naň zvykol. Celkove však padá viac gólov a zakončovatelia sú zvýhodnení." S výkonmi Karola je maximálna spokojnosť, už teraz mu vedenie klubu ponúklo predĺženie kontaktu (dosiaľ sa však nevyjadril k tomu, či by zostal ďalšie dva roky). Momentálne sa hovorí o útoku na titul, k čomu prispieva aj spontánne publikum, čo zapĺňa novučičkú halu s kapacitou 7500 divákov. "Vládne tu parádna eufória, veď je stále vypredané, čo súvisí s kvalitnejším tímom," pripomenul borec, ktorý má obrovský podiel na tom, že mužstvo inkasovalo najmenej gólov zo všetkých účastníkov. Je ozajstnou hviezdou MoDo, veď iba v jednom vystúpení mal pauzu, keď mu tréner povedal, aby si urobil voľno. Zo Slovákov má za spoluhráča Dömeho, ktorému sa darí zase v produktívnosti, takže klub má z našich hráčov naozaj veľký osoh.

Slovákov si viac nevšíma

Na škandinávskom ľade sa pohybuje celá légia našich hokejistov. Mnohí z nich patria medzi nebezpečných zakončovateľov. Medzi nimi vyniká trio z Luley Surový, Bartečko a Obšut. Aj K. Križan sa presvedčil o šikovnosti krajanov. "Viacerí sú naozaj lídrami svojich tímov, ale nedá sa povedať, že by som sa v zápase špeciálne sústreďoval na slovenských hokejistov. Musím brať súpera komplexne a dávať si pozor na všetkých hráčov. I keď je pravda, že spôsob streľby u švédskych a iných hokejistoch je v mnohom odlišný. Celkove je to naozaj oveľa kvalitnejšia a vyspelejšia súťaž než naša extraliga."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.