Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Chirana zdolala Šaľu a znížila stav série na 1:2

TASR|Publikované 20. apr 2002 o 21:10

Bratislava 20. apríla (TASR) - Hádzanárky Chirany Medical Bratislava zvíťazili v sobotu v treťom zápase finálovej série nad obhajkyňami majstrovského ...

Bratislava 20. apríla (TASR) - Hádzanárky Chirany Medical Bratislava zvíťazili v sobotu v treťom zápase finálovej série nad obhajkyňami majstrovského titulu zo Šale 21:19 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý zápas je na programe v nedeľu o 18.30 h.

O 1. miesto, 3. zápas:

Chirana Medical Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 21:19 (7:9)

Zostavy a góly: CHIRANA: Krajcárová - Halásová 6/3, Stuparičová 4/1, Géczová 3, Bordácsová 3, Konrádová 3, Poláková 2, Hajosová. DUSLO: Kudročová, Kodayová - Kormanová 7/4, Caltíková 5, Hrabovská 2, Kollárová 1, Sedláková 1, Flašková 1, Sulyiová 1, Ostényiová 1. Rozhodcovia: Oťapka a Haščík, 7 m hody 4/4 - 5/4, vylúčené 4:4, 800 divákov. Na zápasy 1:2, štvrtý zápas na programe v nedeľu o 18.30 h.

Obe družstvá rozohrali tretí duel v rýchlom tempe, no s mnohými nepresnosťami v prihrávkach i v streľbe a obojstranná nervozita spôsobila, že po desiatich minútach hry bolo skóre len 2:2. Domáce, ktoré boli úradujúcim majsterkám opäť viac než vyrovnaným súperom, si potom síce vypracovali dvojgólový náskok, no hostky sa následne upokojili, začala sa im dariť kombinácia a otočili stav na 9:6. Zverenky trénerky Viery Zaťkovej však znovu potvrdili bojovnosť, ešte do prestávky znížila Stuparičová a v úvode druhého dejstva svoje sokyne úplne zmietli z palubovky a zvrtli priebežný výsledok na 14:10 vo svoj prospech. Hráčky Dariny Braunovej po desiatich minútach bez streleného gólu z hry postupne náskok Chirany začali okresávať, stiahli na rozdiel jediného gólu, vyrovnať sa im už však nepodarilo, keď domáce ťažili predovšetkým z rýchlych protiútokov.

"Trocha ma nahnevalo, že moje dievčatá robili práve tie chyby, ktoré sme pred zápasom preberali a miestami boli nedisciplinované, no musím ich pochváliť za naozaj výborný vstup do druhého polčasu i za víťazstvo," vyhlásila Zaťková a jej náprotivok Braunová ju doplnila: "Šesť gólov v našej bránke po prestávke rozhodlo celé stretnutie. Kollárová ešte nie je taká hráčka, aby vedela nahradiť zranenú Ladicsovú. Ľuba určite nenastúpi ani v nedeľu, nechceme pre jeden zápas riskovať jej zrak, alebo zhoršenie jej stavu."