Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Chilavert už v Európe hrať nemieni, jedinou výnimkou MS 2006 v Nemecku

TASR|23. jan 2003 o 11:23

Zürich 23. januára (TASR) - Charizmatický paraguajský futbalový brankár Jose Luis Chilavert v rozhovore pre oficiálnu stránku Medzinárodnej futbalovej ...

Zürich 23. januára (TASR) - Charizmatický paraguajský futbalový brankár Jose Luis Chilavert v rozhovore pre oficiálnu stránku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) uviedol, že už nepomýšľa vo veku 37-rokov futbalovo pôsobiť na európskom kontinente.

Jedinú príležitosť zahrať si ešte futbal na najvyššej úrovni v Európe vidí iba pri príležitosti postupu na MS 2006 v Nemecku s jeho Paraguajom. Brankár s exkluzívnou kopacou technikou, ktorý dal počas svojej kariéry z priamych respektíve pokutových kopov viac ako 50 gólov, pripustil aj možnosť odchodu do futbalového dôchodku v prípade, že sa vynorí z paraguajskej brankárskej školy jeho dôstojný nástupca. "Pôsobeniu v Európe je už koniec. V mojom veku by to už nebolo vôbec jednoduché," povedal v Paraguaji mimoriadne populárny Chilavert. "O možnosti prepustiť miesto mladším som už so zástupcami federácie hovoril. Viem, že už je čas na zmenu. Kvalifikácia na MS začína v septembri, no ak sa pozriem na brankárov ako boli Peter Shilton, Dino Zoff, David Seaman či z hráčov Roger Milla, viem, že ešte by som mohol hrať," skonštatoval mohutný brankár, ktorý aktuálne trénuje s jeho bývalým argentínskym celkom Velez Sarsfield.

Súvisiace články