Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Chicagu nestačil Hossov gól a asistencia

Marián Hossa oslavuje svoj gól s Patrickom Kaneom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. nov 2011 o 07:08

V nočných zápasoch sa bodovo presadil aj Andrej Sekera. Matt Duchene z Colorada a Steven Stamkos z Tampy Bay strelili hetrik.

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga odohrali zaujímavý zápas plný zvratov na ľade Tampy Bay. Atraktívna bola najmä druhá tretina, ktorá skončila 4:4.

Floridský tím vyhrával 2:1, Blackhawks však rýchlo otočili na 4:2, ale Tampe sa podarilo vyrovnať. Ich víťazný gól strelil v predĺžení Vincent Lecavalier. Hviezdou zápasu bol Steven Stamkos, ktorý strelil hetrik.

Chicagu nakoniec nestačil ani veľmi dobrý výkon Mariána Hossu, ktorý strelil gól a pridal aj asistenciu.

"Je frustrujúce stratiť vedenie 4:2," hneval sa brankár Chicaga Ray Emery. Ešte do záveru druhej tretiny totiž Steve Stamkos skompletizoval hetrik a vyrovnal na 4:4.

Stamkosovi sa proti Chicagu darí

"Neviem vysvetliť, prečo sa mi darí práve proti nim," citoval portál nhl.com Stamkosa, ktorý zaznamenal druhý hetrik v posledných troch domácich zápasoch proti Chicagu. V piatich dueloch proti Blackhawks v kariére má na konte 8 bodov (7+1). "Nie je dobré, že sú na západe a hráme proti nim iba raz za rok. Niekedy však hráči hrajú proti niektorým tímom mimoriadne dobre."

Okrem skúseného krídelníka sa zo slovenských hokejistov bodovo presadil Andrej Sekera, ktorý prihrávkou pomohol k výhre Buffala 2:1 nad Calgary.

"Potrebovali sme toto dôležité víťazstvo," vyhlásil strelec prvého gólu Buffala Drew Stafford. "Odohrali sme zopár ťažkých zápasov, no nemuseli sme v nich hrať celých 60 minút naplno. Tentoraz to však bolo trochu iné. Odohrali sme dobrý zápas proti silnému súperovi."

Halák opäť nechytal

V bránke St. Louis opäť nedostal príležitosť Jaroslav Halák. Brian Elliott vychytal cennú výhru 3:2 nad Vancouvrom, keď pochytal 28 z 30 striel Canucks.

"Súper začal zostra, ale prečkali sme jeho nápor," skonštatoval Elliott, ktorý dosiahol piate víťazstvo v sezóne a v siedmich dueloch má 94,1-percenntú úspešnosť zákrokov priemer 1,72 inkasovaného gólu na zápas.

Carolina síce po góle Anthonyho Stewarta viedla nad Washingtonom, no "hurikáni" napokon prehrali 1:5. "Dali rýchly gól," povedal tréner Washingtonu Bruce Boudreau. "Po prvej tetine som mal obavy, pretože sme mali na konte 15 striel a stále sme boli bez gólu. Keď však Halpern skóroval, veril som, že ešte nejaké góly pridáme. A o pár sekúnd sa presadil aj Troy Brouwer."

Výborný výkon Pricea

Montreal zvíťazil na ľade Ottawy 2:1 a Habs po päťdňovom oddychu natiahli svoju víťaznú sériu na štyri zápasy. "Bolo dôležité odohrať dobrý duel," skonštatoval brankár Montrealu Carey Price, ktorý zaznamenal 33 úspešných zákrokov a počas víťaznej série svojho tímu inkasoval iba päťkrát. "Som rád, že chlapci boli skoncentrovaní aj po týždňovom oddychu."

Zaujímavý zápas sa hral aj v Dallase, kde domáci prehrali Colorado po výsledku 7:6. Výborné výkony za Stars podali Loui Eriksson s Jamiem Bennom. Prvý strelil dva góly, vrátane víťazného v predĺžení, na jeden ešte prihral. Druhý strelil gól a pripísal si tri prihrávky. V drese Avalanches zas strelil hetrik a asistoval Matt Duchene.

"Bol to zápas, ktorý je z pohľadu trénera katastrofou. Ak ste však divák, videli ste za svoje peniaze pekné predstavenie," zhodnotil tréner Stars Glen Gulutzan.

Výsledky:

Tampa Bay - Chicago 5:4 po predĺžení (0:0, 4:4, 0:0 - 1:0)

Góly: 21., 32. a 40. Stamkos, 25. Connolly, 65. Lecavalier - 22. Sharp, 27. HOSSA, 28. Carcillo, 28. Sharp (HOSSA). Brankári: Roloson - Emery. Strely na bránku: 32:32. Diváci: 19.204.

Buffalo - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Stafford (SEKERA), 42. Gerbe - 46. Tanguay. Brankári: Enroth - Karlsson. Strely na bránku: 44:30. Diváci: 18.690.

Carolina - Washington 1:5 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 4. Stewart - 22. Halpern, 23. Brouwer, 44. Carlson, 51. Eakin, 56. Bäckström. Brankári: Ward - Neuwirth. Strely na bránku: 25:32. Diváci: 14.589.

Ottawa - Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 42. Smith - 34. Cole, 37. A. Kosticyn. Brankári: Anderson - Price. Strely na bránku: 34:26. Diváci: 20.329.

St. Louis - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 15. a 22. Oshie, 46. Backes - 14. Burrows, 41. Kesler. Brankári: Elliott - Luongo. Strely na bránku: 28:30. Diváci: 19.150.

Dallas - Colorado 7:6 po predĺžení (0:2, 4:2, 2:2 - 1:0)

Góly: 26. a 64. Eriksson, 33. Souray, 36. Fiddler, 38. Goligoski, 47. Nyström, 56. Benn - 6. McClement, 13., 38. a 49. Duchene, 39. Stastny, 42. Winnik. Brankári: Lehtonen - Varlamov. Strely na bránku: 29:40. Diváci: 11.981.