Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Chicago sa už Cháru nebojí, vracia sa optimizmus

Tréner Chicaga Joel Quenneville pri tréningu Blackhawks. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|22. jún 2013 o 10:48

V prvých zápasoch sme mali z Cháru zbytočne veľký rešpekt, ale nemáme sa čoho báť, hovorí pred piatym zápasom finálovej série kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

prokop-120x90.jpg
Z Chicaga od nášho vyslaného redaktora Tomáša Prokopa.

CHICAGO. Podľa miestnych novinárov čaká Chicago kľúčový zápas v boji o výhodnejšie postavenie v boji o Stanleyho pohár.

Ak by v sobotu hráči Blackhawks neuspeli, Boston by mal všetky tromfy v rukách pred vlastnými divákmi.

Aj napriek tomu, že zverenci trénera Joela Quennevilla vo štvrtom dueli u súpera uspeli, sú ich šance o dosť menšie. Bruins ťahali v TD Garden do stredy sedemzápasovú víťaznú sériu.

„Je to jedna z tých bizarných sérií, keď sa hrá skoro stále do predĺženia. Ale máme to vo svojich rukách. Stačí si uvedomiť, že je to miniséria troch duelov, z ktorých hráme dva doma,“ povedal odhodlane kapitán Jonathan Toews. V priemere sa zatiaľ hrá jeden finálový zápas takmer 76 minút.

Cháru musia rozpohybovať

Známy hokejový novinár z Daily Herald Tim Sassone zdôrazňuje vo svojom komentári, že po trojzápasovom hľadaní sa našla ofenzíva Hawks konečne cestu, ako ísť do Zdena Cháru, ktorý zaznamenal tri mínusové body.

„Musíme ho rozpohybovať, čo sa nám podarilo. Je to skvelý obranca, ale v stredu sme dali počas jeho pobytu na ľade päť gólov, čo nám dodáva sebavedomie,“ hovorí Bryan Bickell.

„V prvých zápasoch sme mali z Cháru zbytočne veľký rešpekt, ale nemáme sa čoho báť. Musíme ísť do neho a využiť našu rýchlosť,“ dodal Toews.

Hráčom Chicaga ihneď kontroval provokatér Brad Marchand. „Môžu si hovoriť, čo chcú. Zdeno sa vzchopí a ako každú noc bude hrať opäť najlepšie.“

Najmenej sa bojí Bickell

Dá sa očakávať, že najviac bude slovenského obrancu provokovať Bickell, ktorému v treťom stretnutí Chára tvrdo vysvetlil, ako sa má správať.

Kanadský krídelník mu to vrátil nečakaným hitom vo štvrtom zápase, ktorým dostal obrovitého Slováka na ľad.

„Nemá rád, keď dostane bodyček. Dostať ho na ľade sa mnohým nepodarí, musím v tom pokračovať.“

Každý takýto moment noviny v Chicagu zvýrazňujú a radi k nemu dodávajú, že finálová séria je aj súbojom 105-kilového tímu proti 87-kilovému.

Súvisiace články