Chicago prerušilo sériu prehier, Hossa s gólom

SITA|11. nov 2011 o 07:11

Boston vyhral štvrtý zápas v rade, Jaroslav Halák kryl z 22 striel hráčov Toronta dvadsať, napokon sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch.

NEW YORK. Hokejový útočník Marián Hossa z Chicaga strelil v štvrtkovom zápase zámorskej NHL na ľade Columbusu svoj ôsmy gól v sezóne. Blackhawks prerušili výhrou 6:3 sériu troch neúspechov v rade. Na zisku dvoch bodov má zásluhu Jonathan Toews, ktorý zaznamenal 3 body (2+1).

"Chceli sme niečo zmeniť a prerušiť sériu prehier. Hrali sme jednoduchšie," povedal po zápase obranca Chicaga Steve Montador.

Pred stretnutím boli Blackhawks najhorším tímom NHL vo využívaní presiloviek, keď z 57 možností dosiahli gól iba v piatich. Vo štvrtok však skórovali dvakrát v troch presilových hrách. Domáci Rick Nash dosiahol 500. bod v kariére.

Áno, pane!

Asistenciu v súboji s Minnesotou (3:1) si pripísal Michal Handzuš zo San Jose, pre ktorého to bol štvrtý bod sezóny (2+2). Banskobystričan vyhral buly, po ktorom sa presadil Torrey Mitchell.

"Handzuš je na vhadzovaniach veľmi dobrý. Povedal mi, kde sa mám postaviť, ja na to: ´Áno, pane!´ Vyšlo to skvele," uviedol Mitchell. Sharks prerušili víťaznú sériu Wild, ktorí prehrali po piatich úspechoch v rade.

Útočník Floridy Tomáš Kopecký vyslal na bránku Winnipegu tri neúspešné strely, Panthers však na ľade súpera vyhral 5:2, keď prvý hetrik v NHL zaznamenal Kris Versteeg.

"Tri góly v jednom zápase som dal naposledy ešte ako dieťa. Sorry, ako junior. Je to však už veľmi dávno. Musím sa poďakovať spoluhráčom, veľmi mi pomohli," povedal Versteeg, ktorý má na svojom konte už osem tohtosezónnych gólov. Pri troch góloch Panthers asistoval obranca Brian Campbell.

Bostonu sa začína dariť

Boston pod vedením kapitána Zdena Cháru hrá opäť ako víťaz Stanleyho pohára, vyhral štvrtý zápas v rade, keď zdolal Edmonton 6:3. Chára v zápase odohral vyše 28 minút.

Bruins už majú 50-percentú úspešnosť zisku bodov, zo štrnástich zápasov vybojovali 14 bodov. Začalo sa im dariť aj v ofenzíve, v ostatných štyroch dueloch dosiahli 24 gólov a v novembri ešte neprehrali.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák kryl z 22 striel hráčov Toronta dvadsať, napokon sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch, v ktorých sa ako jediný presadil Phil Kessel z tímu Maple Leafs. V prvej tretine boli aktívnejší hostia, ktorí Blues prestrieľali pomerom 14:8 a viedli už 2:0. V ďalšom priebehu zápasu však už na Haláka smerovalo len osem striel.

Colorado prerušilo sériu štyroch prehier, keď zdolalo gólom obrancu Kyla Quinceyho v tretej minúte predĺženia New York Islanders, v drese ktorých absentoval Milan Jurčina.

Avalanche prehrávali ešte na začiatku 40. min 0:3, ale potom zavelil k stíhacej jazde Paul Šťastný. Súboj v Glendale medzi Phoenixom a Montrealom ovládli brankári Mike Smith a Carey Price, o výhre Canadiens rozhodol v predĺžení Josh Gorges.

ico

Výsledky štvrtkových stretnutí NHL:

Boston - Edmonton 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Boychuk (Krejčí, Horton), 9. Caron (Hamill), 24. Marchand (Corvo, Seguin), 27. Seguin (Corvo), 58. Lucic (Corvo, Horton), 58. Marchand - 13. R. Smyth (Peckham, Hemský), 13. Nugent-Hopkins (T. Hall), 56. R. Smyth (Belanger, Hemský)

Columbus - Chicago 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)

Góly: 10. Clitsome (Brassard, Prospal), 43. Letestu (R. Nash, Ťutin), 57. Clitsome (Prospal, Ťutin) - 7. Toews (Stalberg, Seabrook), 18. Toews (Leddy), 22. Brunette (M. Kruger, Montador), 30. Montador (Keith, Leddy), 39. P. Kane (Carcillo, Hjalmarsson), 41. MARIÁN HOSSA (Toews, Seabrook)

Winnipeg - Florida 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 43. Stapleton (E. Kane, Antropov), 46. Ladd (Bogosian, Stuart) - 8. Versteeg (Fleischmann, Weiss), 18. Versteeg (Fleischmann, B. Campbell), 25. Garrison (Versteeg, B. Campbell), 39. Santorelli (B. Campbell, Kulikov), 59. Versteeg (Kulikov)

St. Louis - Toronto 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1) - Jaroslav Halák mal 20 úspešných zákrokov

Góly: 29. Arnott (Pietrangelo, Colaiacovo), 59. Berglund (C. Stewart, Shattenkirk) - 12. Liles (Phaneuf, Bozak), 18. Kessel (Lupul, Bozak), rozhodujúci sam. nájazd: Kessel

Colorado - New York Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 40. Paul Štastný (D. Jones, Quincey), 47. Hejduk (O´Brien, J. Lindström), 51. Hejda (Winnik, O´Reilly), 63. Quincey (Hejduk, Paul Šťastný) - 16. Bailey (Streit), 21. Rolston (Parenteau, F. Nielsen), 28. Grabner (Moulson, Streit)

Phoenix - Montreal 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Boedker (O´Reilly, Ekman-Larsson), 46. Torres (Yandle, Gordon) - 24. Gionta, 38. Moen (Gionta, Plekanec), 62. Gorges

San Jose - Minnesota 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 23. Marleau (Boyle, Braun), 36. Marleau (Clowe, B. Burns), 39. T. Mitchell (HANDZUŠ) - 54. Brodziak (Židlický, N.Schultz)

Los Angeles - Vancouver 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Góly: 31. Doughty (J. Johnson, Kopitar), 19. M. Richards (Kopitar, Doughty) - 7. S. Salo (D. Sedin, Kesler), 8. Ebbett (Hodgson, Edler), 16. Rome (H. Sedin, D. Sedin)