Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Chicago otočilo sériu so St. Louis z 0:2 na 4:2, postúpil aj Anaheim

Tešia sa hráči Rangers Dominic Moore (hore) a Brian Boyle. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 27. apr 2014 o 19:12

Chicago rozhodlo v tretej tretine, ktorú vyhralo 4:0. Rangers zdolali Philadelphiu a v sérii vedú 3:2.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga a Anaheimu si zo Západnej konferencie zabezpečili v nedeľu postup do 2. kola play-off zámorskej NHL. Blackhawks zdolali na domácom ľade St. Louis 5:1 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy. Po dvoch tretinách bol ešte nerozhodný stav 1:1, definitívu priniesla až tretia tretina a v nej štyri presné zásahy "jastrabov".

Marián Hossa odohral 17:43 min, raz vystrelil na bránku Blues a odsedel si 4 minúty na trestnej lavici, ďalší skúsený slovenský útočník Chicaga Michal Handzuš odohral 10:33 min.

"Káčeri" z Anaheimu uspeli v konfrontácii s Dallasom tiež 4:2 v sérii: v nedeľu zvíťazili 5:4 po predĺžení, hoci prehrávali 0:2, 1:3 i 2:4. Hrdinom sa napokon stal Nick Bonino, ktorý v tretej minúte predĺženia naklonil postupové misky váh na stranu Anaheimu.

V jedinom dueli Východnej konferencie zvíťazili hokejisti New York Rangers nad Philadelphiou 4:2 a v sérii vedú 3:2. Tím z Manhattanu bude mať prvý mečbal na postup do 2. kola v utorok vo Philadelphii, ak by neuspel, o deň neskôr je na programe rozhodujúci siedmy duel na jeho ľade. Rangers síce nemali početnú streľbu, ale boli efektívni a v 37. min vyhrávali už 3:0.

V závere druhej časti hry trafil presne do siete Vincent Lecavalier a vykresal iskierku nádeje pre svoj tím. Z množstva šancí prekonal brankára Henrika Lundqvista až v 59. min Claude Giroux. V záverečnej power-play dal bodku za zápasom Boyle.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA:

New York Rangers - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

- stav série: 3:2

Góly: 12. M. Staal (St. Louis, Stepan), 29. B. Richards (J. Miller, Hagelin), 37. Moore, 60. B. Boyle (Moore, Girardi) - 40. Lecavalier (Streit, A. MacDonald), 59. Giroux (Timonen, Simmonds)

Brankári: Lundqvist - Mason, strely na bránku: 22:26, 18.006 divákov

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

Chicago - St. Louis 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 5. Bickell (Seabrook, Keith), 41. Toews (Keith, Seabrook), 43. Sharp (Kane), 48. Shaw (Keith, Rozsíval), 58. Keith (Shaw, Toews) - 17. T.J. Oshie (Steen, Bouwmeester)

Hossa odohral 17:22 minúty, Handzuš 9:56 minúty, strely na bránku: 27:36

- konečný stav série: 4:2, postúpilo Chicago

Dallas - Anaheim 4:5 pp (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 6. Daley (Horcoff), 11. Eakin (Seguin, Goligoski), 20. Garbutt (Eakin, Goligoski), 31. Daley (Goligoski) - 18. Smith-Pelly (Selänne, Rakell), 24. Lovejoy (Selänne), 58. Bonino (Perrym Beleskey), 60. Smith-Pelly (Beauchemin, Perry), 63. Bonino (Cogliano, Maroon). Brankári: Lehtonen - Miller (od 20. minúty Andersen), strely na bránku 24:30, 19.323 divákov