Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Chemosvitu Poprad štart nevyšiel

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

Neúspešne vykročili do novej sezóny extraligy basketbalistov hráči BK Chemosvit Poprad. Zverenci trénera Jozefa Ištoka podľahli na domácej palubovke

v Aréne Poprad posilneným Leviciam o deväť bodov (78:87).

POPRAD. Predovšetkým v úvode nehrali domáci to, čo bolo potrebné a po úvodnej štvrtine prehrávali o desať bodov.

"Bol to pre nás nesmierne ťažký zápas. Náš výkon poznačila náročná príprava, chýba tomu iskra, ľahkosť. V príprave sme odohrali kvalitné zápasy proti kvalitným súperom, potrebujeme, aby sa to zlomilo a aby sme sa chytili. Je to veľmi kŕčovité, chlapi akoby si neverili, posúvajú si loptu. V závere, keď už o nič nešlo, zrazu nám to ľahko padlo do koša. Musíme urobiť hlbší rozbor a odľahčiť situáciu, lebo chlapci to veľmi ťažko psychicky znášajú. Natrénované máme výborne, odohrali sme v príprave kvalitné úseky. Aj v tomto zápase bolo niekoľko možností, keď sme mohli ísť do brejku, ale stále nás niečo pribrzdilo," konštatoval očividne sklamaný J. Ištok, ktorý zdôraznil, že jeho družstvo vybuchlo pod košom.

Neotočili to

V priebehu súboja dokázali Popradčania zmazať 15-bodový náskok súpera a keď sa po prvýkrát (i naposledy) dostali do vedenia 50:49, zdalo sa, že by mohli zápas otočiť vo svoj prospech. No, nestalo sa tak.

"Je to pravda, dostali sme sa vtedy do zápasu. Prehrali sme si to sami, musíme rozanalyzovať náš útočný systém, lebo to zle časujeme. Každý sa snaží hrať na niekoho iného, ale basketbal je jedna na jedna a tam musíme popracovať. Musíme v hre uvoľniť hlavu, potom už ruky a nohy pôjdu," doplnil J. Ištok.

Nehrali organizovane

Veľmi smutný bol bezprostredne po skončení duelu aj kapitán Popradu Braňo Laco.

"Keď sa nám podarilo dotiahnuť náskok súpera, znova sme prestali hrať organizovane. Nie je to prvý zápas, čo takto trpíme. Vieme, kde je naše slabé miesto, už sa mi to tiež ťažko hovorí. Súper nás prakticky porazil troma hráčmi, pričom skúsený Milošević si opäť uhral svoje. V obrane to bola strašne slabá výpomoc, takto to ďalej ísť nemôže. Musí to byť tímová práca, absolútne nám zlyháva rotácia. Aj organizácia v útoku bola slabá. Neostáva nám nič iné, len ďalej bojovať," uviedol B. Laco.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.