Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Chemosvit získal amerického rozohrávača Griera

Sportnet|Publikované 8. jan 2009 o 00:00

V sobotňajšom extraligovom domácom stretnutí proti Dolnému Kubínu sa momentálne ôsmy celok tabuľky BK Chemosvit Poprad predstaví s novým

rozohrávačom. Vedenie BK sa totiž dohodlo s Američanom Ricom Grierom (182 cm) na dvojtýždňovej skúške.

POPRAD. Dvadsaťšesťročný basketbalista, ktorý pochádza z mesta Charlotte, v minulej sezóne hral v českom klube BK Děčín a v aktuálnej sezóne až do decembra pôsobil v ukrajinskom družstve Basket Poltava. Ak tréneri Popradu budú s jeho hrou počas tohto testu spokojní, Američan dostane kontrakt do konca sezóny 2008/2009. Rico Grier by mal byť nástupcom Litovca Robertasa Bitinasa, ktorý sa po vzájomnej dohode vrátil späť do Nórska, odkiaľ pod Tatry prišiel. R. Bitinas v tejto sezóne odohral za Poprad desať majstrovských zápasov.

"Vieme, kde nás najviac tlačí topánka a keďže sme potrebovali posilniť post stredného rozohrávača čo najskôr, rozhodli sme sa pre túto alternatívu. Rico má skúsenosti s európskym basketbalom, keďže pôsobil v Nemecku, Česku i v Ukrajine. Okrem Griera bol v hre ešte jeden americký rozohrávač, takže keby nám táto voľba nevyšla, do konca februára ešte stále ostáva dosť času," povedal nám manažér Chemosvitu Poprad Vladimír Mlynský.

V dolnej šestke

Do konca základnej časti súťaže ostávajú už iba tri kolá a po nedeľňajšej prehre v Spišskej Novej Vsi je definitívne jasné, že Popradčania sa v nadstavbe predstavia iba v skupine o 7. - 12. miesto. V nej je ich jednoznačným cieľom skončiť na siedmej priečke a z nej postúpiť do play-off.

"Je škoda, že v nesmierne dôležitom zápase v Spišskej Novej Vsi sme sa ešte museli zaobísť bez posily na strednej rozohrávke. Napriek tomu sme prehrali vyhraný zápas, veď päť minút pred koncom sme ešte viedli o sedem bodov. Záver sme však absolútne nezvládli. Je škoda pre našich divákov, že budeme hrať iba v skupine o 7. - 12. miesto s menej atraktívnymi súpermi, ale do play-off chceme postúpiť zo siedmeho miesta a v ňom sa pobiť o postup do semifinále. To je naša priorita," zdôraznil V. Mlynský.

Súvisiace články