Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Chemosvit zbabral záver zápasu

Sportnet|Publikované 6. nov 2008 o 23:00

Veľmi krátko trvala radosť basketbalistov Chemosvitu Poprad. Po dobrom výkone v Prievidzi a následne i doma proti Spišskej Novej Vsi prišlo

stredajšie zlyhanie v Dolnom Kubíne. Zverenci trénera Jozefa Ištoka prehrali na palubovke posledného celku tabuľky, ktorý dosiaľ nemal na svojom konte jediné víťazstvo...

POPRAD. Podtatranci pritom začali dobre a prakticky počas celého zápasu viedli. Domácim však nedokázali odskočiť na viac ako desať bodov a tým sa dve minúty pred koncom podarilo vyrovnať. V dramatickom závere mali potom pevnejšie nervy i viac šťastia hostitelia, ktorí vyhrali o tri body.

"Opäť sme to zbabrali na konci zápasu. Vlastnými chybami sme súpera posadili na koňa a namiesto toho, aby sme náš náskok natiahli, sme o neho prišli. Vlastnou nedôslednosťou sme si prehrali stretnutie, v ktorom sme mali vyhrať," sklamane uviedol krídelník Popradu Martin Bilik, ktorý v Dolnom Kubíne zaznamenal 13 bodov, ku ktorým pridal osem asistencií.

Oveľa horšie

Po trojbodovej prehre v Prievidzi a rovnako trojbodovom víťazstve nad Spišskou Novou Vsou prišla do tretice trojbodová porážka. Možno teda tieto súboje porovnávať?

"V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma zápasmi to bolo podobné iba čo sa týka konečného rozdielu v skóre. Inak to bolo úplne iné, lebo v porovnaní so stretnutím v Prievidzi a so Spišiakmi sme teraz hrali oveľa horšie. Neviem, čím to bolo, ako keby nastalo u niektorých hráčov uspokojenie. Vôbec sme si nevypomáhali v obrane, a to bola hlavná príčina našej prehry," naznačil M. Bilik, ktorý mal v stretnutí až osem trojkových pokusov, žiaľ, iba jeden z nich bol úspešný.

O incidente ani nevedel

"Strelecky som vypadol, čo ma mrzí o to viac, že sme tesne prehrali. Musím to zlepšiť, lebo 1/8 je hrozná štatistika," sebakriticky zdôraznil krídelník, ktorý bol v 35. minúte duelu zapletený do incidentu, po ktorom domáci hráč Žilík s podozrením na zlomený nos a otras mozgu musel byť odvezený na vyšetrenie do nemocnice.

"Stalo sa to v zápale hry a určite v tom žiaden úmysel z mojej strany nebol. Bojovali sme o loptu a ja som si ani nevšimol, že ten hráč ostal na zemi. Necítil som totiž žiaden kontakt. Mrzí ma, čo sa stalo, dúfam, že to nebude nič vážne," poznamenal M. Bilik.

Proti nováčikovi "musia"

Zajtra privítajú Popradčania na domácej palubovke nováčika z Banskej Bystrice, ktorý si dosiaľ počína výborne. V stredu však prehral doma s Komárnom, takže pod Tatrami bude chcieť určite zvíťaziť.

"Aj keď teraz nehráme ideálne, doma musíme potrápiť každého súpera a aj Bystricu chceme poraziť. Zrejme to opäť bude dráma až do konca, preto sa musíme zlepšiť práve v zvládaní posledných minút stretnutí. Len poctivou kolektívnou obranou môžeme pomýšľať na úspešný výsledok," dodal M. Bilik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.