Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

CHEMOSVIT VYHRAL V PEZINKU, PRÍĎTE HO POVZBUDIŤ

Sportnet|Publikované 30. mar 2009 o 22:00

Fantastické! Basketbalisti Chemosvitu Poprad zaskočili hneď v úvodnom zápase štvrťfinále play-off vysoko favorizovaný Pezinok na jeho palubovke

(83:89) a v sérii, ktorú mnohí už pred jej začiatkom pokladali za vopred rozhodnutú, sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Zajtra hrajú v tradičnom čase od 18. hodiny na domácej palubovke a potrebujú hlasivky každého diváka.

POPRAD. Zverenci srbského trénera Branislava Jemča hrajú už vyše mesiaca bez svojich dvoch podkošových opôr, Klariča a Práznovského. Napriek tomu dokázali majstra zaskočiť a pripravili mu prehru pre neho vo veľmi nevhodnom čase.

"Zrejme hráčom pomohlo aj to, že pred začiatkom série nás médiá už vopred odpisovali. Asi nás súper aj trochu podcenil, my sme však vedeli, o čo hráme. Úvod sa síce niesol v domácej réžii, ale napriek tomu sme s Pezinkom držali krok a streleckú prestrelku prvej štvrtiny sme prehrali iba o štyri body (30:26). Hneď v úvode sa rozstrieľal Ingles, ktorý dal za desať minút 14 bodov so stopercentnou trojkovou streľbou (4/4). Predovšetkým vďaka tomu sme držali bodový kontakt so súperom a od druhej štvrtiny sme už udávali vývoj skóre my," povedal nám manažér Chemosvitu Poprad Vladimír Mlynský, ktorý potvrdil, že Podtatranci predviedli doposiaľ svoj najlepší výkon v sezóne.

Neomylná streľba

Aj keď tri minúty pred koncom sa Pezinčanom predsa len podarilo dostať do jednobodového vedenia, záver znova patril neomylnej ruke Inglesa, ktorý zaznamenal 33 bodov, z toho osem trojok. Hostia v zápase celkovo dali až osemnásť trojok pri 50-percentnej úspešnosti.

"Okrem Zacharyho sa streľba darila aj Peťovi Sedmákovi, ktorý dal päť trojok. Druhému Američanovi Grierovi to už síce až tak nepadalo, ale jeho trinásť asistencií hovorí za všetko. Pod košom sme sa proti vysokým hráčom súpera ťažko presadzovali, ale napriek tomu sme zvíťazili," poznamenal V. Mlynský.

Veria v zaplnenú arénu

Séria pokračuje zajtra pod Vysokými Tatrami a domáci veria v plné hľadisko.

"Myslím si, že chlapci by si to určite zaslúžili. Favoritom je naďalej Pezinok, veď je to majster, ktorý vyhral dlhodobú časť súťaže a má najkvalitnejší káder. Sme si vedomí sily nášho súpera, ale zbrane určite neskladáme. Potvrdzuje sa, že táto sezóna je nesmierne vyrovnaná a stať sa môže čokoľvek. Sme radi, že sériu už určite neprehráme 3:0 na zápasy, ako to mnohí predpovedali. Nesmieme chybovať v obrane a v útoku sa pokúsime zopakovať výkon z Pezinka. Séria sa však končí až po treťom vyhranom dueli," zdôraznil V. Mlynský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.