Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Chemesákov čaká "horúce" Považie

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 23:00

Humenné - Kým volejbalová extraliga mužov má po polovici základnej časti počas víkendu prestávku, východniarska dvojička Humenné - Prešov cestuje na

Považie dohrať stretnutia 1. kola (preloženie v dôsledku povinností PU Prešov v pohári CEV). "Začali sme neskôr a myslím si, že absencia prestávky nevýhodou pre nás byť nemusí. Sme dobre rozohraní, plynulo prejdeme do odvety základnej časti, takže nemusíme na udržanie zápasového rytmu hľadať náhradu," konštatoval Štefan Hronec.

Chemesákov však čaká už dnes a zajtra "horúce" Považie, lebo celky Púchova i Nového Mesta n/V. podľahli zatiaľ iba bratislavským policajtom a ptred týždňom vzišli zo vzájomného merania síl víťazne "gumári". Udržať nulu v kolónke prehier bude pre východniarov nadmieru ťažké. "Nechcel by som sa veľmi zaťažovať našou zápasovou bilanciou. Je pekné, že súťažou kráčame zatiaľ bez prehry, tuším, že pred rokom mal Prešov šnúru 15 - 0, ale našim prvoradým cieľom je podávať kvalitné výkony a pripravovať sa na play-off. Viem, že prehra raz príde, chlapci to musia zniesť a v nasledujúcom stretnutí podať maximálne koncentrovaný výkon. Na Považí očakávam otvorený súboj z oboch strán. Domáci sa na nás pripravujú, chcú doma vyhrať a upevniť si tabuľkové pozície. My však nechceme cestovať nadarmo," vyjadril prianie tréner chemesákov, ktorý zatiaľ v sezóne nemal k dispozícii kompletnú zostavu, ba naposledy mu v nej chýbali až traja hráči. "Nahrávač Matta je už v kádri, aj keď stopy po chorobe ešte je badať. Keďže bude k dispozícii, situácia je lepšia. Dôležité bude, ako zvládneme dnešný zápas v Púchove, ktorý má mladý káder doplnený o troch hráčov z Trenčína. Miernym favoritom sú vzhľadom na výhodu prostredia domáci, ak by sme však uspeli, o to väčšiu šancu vzhľadom na psychickú pohodu by sme mali aj v sobotu," dodal Štefan Hronec.

Že počas víkendu na Považí tažko hľadať jednoznačného favorita, dokazuje aj zápasová bilancia spred roka. S Púchovom sa Humenčania stretli štyrikrát, vždy vyhrali, no stále pomerom setov 3:2! Nové Mesto n/V. bolo súperom chemesákov v boji o postup do semifinále. Séria sa skončila tesne 3:2 pre celok z Považia, v sezóne sa súperi stretli spolu 9-krát (hrali sa tri tajbrejky), v dvoch prípadoch boli úspešní východniari.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.