Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Chemesákov čaká grécky Vrahati

Chemesáci budú CEV cupe. Žreb im určil súpera z Grécka. (Autor: Ján Meňoščík)
Sportnet|Publikované 8. jún 2012 o 22:00

Informácie o humenskom súperovi prisľúbil Andrej Kravárik, ktorý grécku ligu dokonale pozná.HUMENNÉ. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné sa v súťažnom ročníku 2012/2013 premiérovo predstavia v druhej najvýznamnejšej klubovej európskej volejbalovej súťaži - CEV cup.

Švrtkový žreb v Luxemburgu im prisúdil do šestnásťfinále gréckeho súpera Gas Pamvohaikos Vrahati. Na lepšieho z tejto dvojice čaká v ďalšom kole buď chemesákom známa chorvátska Kaštela alebo cyperská Famagusta.

Aktuálne sa káder ŠK Chemes Humenné nachádza volejbalovo vo dvoch júnových úrovniach.

Trojica Jakubov, Kašper a Javorčík reprezentuje Slovensko na treťom turnaji Európskej ligy v Izraeli, o olympijskú miestenku bojujú austrálski legionári, ostatní chemesáci sa nachádzajú v individuálnej predpríprave. Vedenie klubu správu o žrebe samozrejme už vedelo.

„Hneď po skončení uplynulej sezóny sme zvažovali našu účasť v pohároch, pričom sme sa zhodli, že sa pokúsime hrať o stupeň vyšší európsky schodík. Žreb sme očakávali s napätím, sme s ním vcelku spokojní, grécky tím zastupuje atraktívnu krajinu z hľadiska volejbalu, dlhodobo tam pôsobí asistent reprezentačného trénera, súťaž môže byť lákadlom aj pre našich hráčov. Uvidíme, ako sa nám podarí skompletizovať káder, no spravíme všetko, aby sme sa opäť viac v európskom pohári presadili. Očakávame, že aj MEVZA bude tohto roku silnejšia, čo nám pomôže, aby sme sa na extraligu dostatočne pripravili,“ konštatoval Stanislav Rehúš.

Info aj od Kravárika

V uplynulej sezóne obsadil Pamvohaikos Vrahati v gréckej lige konečné tretie miesto, na jeho súpiske figurovali okrem domácich volejbalistov aj legionári z USA, Slovinska a Poľska.

„Súpera z minulej sezóny pozná Andrej Kravárik, pôsobiaci v Iraklise Solún, asistent trénera v slovenskej reprezentácii. Čo sme sa narýchlo dozvedeli, v semifinále sa s nimi Iraklis dosť natrápil, nahrávač tohto klubu je aktuálne v reprezentácii Grécka. Budeme sa snažiť, aby sme získali o súperovi čo najviac čerstvých informácií,“ dodal predseda Správnej rady klubu.

Chemesáci začnú na európskej vlne svoju šiestu pohárovú sezónu. V prípade súpera z Grécka ide o premiéru, lebo doteraz si merali sily so Srbmi (Kraljevo), Maďarmi (Kecskemét), Nemcami (Eltmann), Belgičanmi (Menen), Holanďanmi (Lycurgus), Bielorusmi (Mogilev), Rumunmi (Bukurešť, Dej) i Francúzmi (Poitiers, Rennes).

Humensko–grécka konfrontácia má termíny 23.- 25. októbra (doma), resp. odveta 30. októbra - 1. novembra (vonku).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.