Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Chemesáci získali pohár

Sportnet|Publikované 1. feb 2009 o 23:00

Úradujúci majster vyhrával na sety 2:0, no napokon rozhodol až tajbrejk. Víťazný bod padol esom.SP.N.VES. Sobota bola dňom, kedy sa v

Úradujúci majster vyhrával na sety 2:0, no napokon rozhodol až tajbrejk. Víťazný bod padol esom.

SP.N.VES. Sobota bola dňom, kedy sa v spišskonovoveskej hale konali stretnutia Slovenského pohára vo volejbale žien a mužov.V ženskej zložke obhájil prvenstvo Doprastav Bratislava, medzi mužmi sa prvýkrát tešili z trofeje chemesáci.

Maximálna dráma

Po dvoch setoch to na tajbrejk rozhodne nevyzeralo. Chemesáci viedli na sety 2:0, boli v hernej pohode. Stal sa však zvrat a razom bolo vyrovnané. V koncovke tretieho setu bola sporná lopta pri smeči Jakubova, východniari vyšli z rytmu a nasledoval tajbrejk. V ňom boli misky váh opäť naklonené na stranu východniarov, chemesáci viedli 12:7, koncovka však bola dramatická. Policajti stiahli na 12:11, za stavu 14:12 odvrátili dva mečbaly. Po treťom však už prepukla humenská radosť.

Humenská radosť

Po úspešnom tajbrejku boli oslavy na humenskej strane. Zápas sa však vyvíjal na jednoznačnú humenskú záležitosť. "Začali sme drzo, ako sahovorí, od podlahy. Chlapci medzi sebou veľmi dobre komunikovali, po slabšom úvode sa však zobudil aj súper. Predsa len hostia majú vo svojich radoch skúsených hráčov, niesú to žiadni šaškári. Boli sme vyhecovaní a napokon sme to aj zvládli. Pochvala patrí všetkým, vo štvrtom sete striedajúci hráči perfektne zvládli dvoju úlohu, súpera vyšťavili, o to ľahší bol pre nás úvod tajbrejku, ktorý sa nakoniec skončil drámou," konštatoval Richard Vlkolinský.

VKP "zobral" prehru

Bratislavský kouč Ivan Husár na sebe nedal znať náznaky náznaky smutných emócií, prehra ho však logicky mrzela. "Tréner Vlkolinský je spokojnejší, no ja rozhodne smutný nie som. K našej radosti chýbal kúsok, nie sme happy, no takmer sa nám podarilo zápas otočiť. O vyrovnanosti družstiev svedčí aj fakt, žr po druhýkrát v sezóne zohrali tajbrejk. Pre zápas bol typický hupačkový priebeh. Vedeli sme, kde bude Jakubov útočiť, chýbalo málo, aby sme chytili," mienil Ivan Hsár.

Pohárová premiéra

Chemesáci získali pohárovú trofej po prvýkrát. Bojovali, dreli, zaslúžili si ju. Chvíľky šťastia si užíval aj Ján Grosiar. "Som nesmierne rád, že sa nám podarilo doplniť zbierku extraligy. Máme bronz, striebro i zlato, chýbal nám už iba pohár. V kádri máme zdravotné problémy, o to viac si cením bojovnosť hráčov," dodal športový riaditeľ VK Chemes Humenné.

ŠTATISTIKA

Humenné VKP Bratislava 3:2 (21,23,-25,-21,14)

Chemes: Kríž 13, Pollák 8, Matta 3, Hriňák 21, Ondrušek 4, Jakubov 30 libero Vajda (Javorčík 4, Kašper 2, Gutt, Sabol 1). Tréner Richard Vlkolinský. VKP: Ventruba 26, Pělucha 12, Kriško 11, Brandis 2, Jankovič 14, Viokovič 5 libero Kubš (Nosek, Hollý 7, Spevár 2, Slezár4). Tréner Ivan Husár. Esá: 6:4. Pokazený servis: 13:21. Body po blokoch: 17:18. Pred 700 divákmi rozhodovali Hank, Porvazník. Hrací čas: 123 minút.

Ženy - finále: Doprastav Bratislava - Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava 3:1 (-19, 21, 9, 18).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.