Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Chemesáci zažehnali pokuty a upevnili tretie miesto

Sportnet|Publikované 19. dec 2005 o 00:00

Humenné - Volejbalisti VK Chemes Humenné cestovali na posledné zápasy základnej časti k mužstvám z dolnej polovice tabuľky. Začínali u poslednej

Nitry a v sobotu sa predstavili pod Pustým hradom.

V odvetnej časti základnej časti prejavil Štefan Hronec nespokojnosť s výkonmi svojich zverencov, ktorá napokon vyústila v "podmienečný trest". Ak sa chcela kostra mužstva (štyria hráči) vyhnúť pokutám, z posledných piatich stretnutí museli štyrikrát zvíťaziť. Po úspechu v Malackách, doma so Žilinou a prehre na VKP tak všetko záviselo od víkendu. "Áno, takto boli stanovené podmienky. Hráči majú za zápasy vypísané odmeny, no my v tejto sezóne už chceme dosiahnuť viac ako "tradičné" piate miesto, a preto kladieme dôraz aj na čo najlepšiu pozíciu pred play-off. A k tomu potrebujeme hrať dobre a vyhrávať. Chlapci cieľ splnili, takže od postihov sa upúšťa," konštatoval tréner VK Chemes Humenné, ktorý na bloku popri stabilnom Pollákovi dal priestor mladému Kašperovi (Kríž, ktorý pred týždňom odmietol striedať, šancu nedostal). "Kašper sa svojej šance chytil, čo dokazuje aj bodová štatistika v zápasoch. V každom zápase si viac verí, je perspektívny a oplatí sa na ňom budovať. Ak by sa mu však nedarilo, nasilu by som ho na palubovke určite nedržal," mienil Š. Hronec.

Vo dvojici víkendových stretnutí si humenskí volejbalisti pripísali na svoje konto víťazstvá rovnakým pomerom a upevnili si tretie miesto v tabuľke. Výkony však boli rozdielne... "Zo zápasu v Nitre môžem hráčov pochváliť iba za prvý set do stavu 17:12 pre nás. Od tohto momentu sme nepoložili štyri lopty a domáci si zapísali šesťbodovú šnúru, čo bolo až nemysliteľné. Razom sa pomer síl na palubovke vyrovnal, Nitrania si začali veriť a rozhodovali až koncovky. Vo Zvolene sme naopak podali asi najlepší výkon na palubovke súpera. Domáci sa zdali až premotivovaní, výborne sme takticky podávali na Stehlíka a Skladaného, čím museli Zvolenčania útočiť zväčša do našich blokov. S výnimkou malých pasáží sme hrali koncentrovane a moje predstavy sa stávali realitou," konštatoval Štefan Hronec.

Súvisiace články