Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Chemesáci v prechodnom medziobdobí

Sportnet|Publikované 17. máj 2012 o 22:00

Po dvoch týždňoch voľna a oddychu sa väčšina kádra aktuálneho majstra Slovenska vo volejbale mužov - ŠK Chemes Humenné, opäť zišla, aby rozbehla prechodné tréningové medziobdobie.

HUMENNÉ. V úvodnej fáze, tri dni bol s tímom aj Rostislav Chudík, ktorý v uplynulej sezóne doviedol chemesákov k zisku tretieho titulu. Otázka zloženia kádra i realizačného tímu pre nasledujúci súťažný ročník je zatiaľ v štádiu riešenia.

Spočiatku jedenásti

Káder oproti uplynulej sezóne nie je kompletný, lebo austrálski legionári Greg Sukochev - John Dekker si plnia reprezentačné povinnosti, dvojica Stano Soták a Vladimír Kríž je limitovaná pracovnými povinnosťami, v stredu sa však v športovej hale stretlo jedenásť volejbalistov: Leškanič, Javorčík, Jakubov, Kašper, Soták, Mizerák, Bališin, J. Hriňák, Hakoš, Krys a Hudák. Z organizačných dôvodov sa vedenie klubu snažilo dať dokopy maximálny možný počet, hráči v spomínanom zložení vedno aj s trénerom Rostislavom Chudíkom boli spolu tri dni, ešte o deň dlhšie bol pri družstve jeho asistent Slavomír Huba. Tento počet sa však už k tomuto dňu znížil.

Dvaja k reprezentácii

Po neúspešnej kvalifikácii v Sofii o postup na olympijské hry v Londýne pokračuje slovenská volejbalová reprezentácia prípravou na Európsku ligu. Tá sa stáva vrcholom sezóny, odvčera sa reprezentanti zišli v Liptovskom Jáne. Pôvodne sa mal spod Vihorlatu vybrať na Liptov iba Slavomír Huba, ktorý zastáva v „repre“ pozíciu manažéra tímu, no napokon necestoval sám. Spoločnosť mu robil univerzál Miroslav Jakubov, ktorý v tíme nahradil zraneného Petra Michaloviča. Ešte existuje možnosť, že „Kubo“ (ako znie prezývka Mira Jakubova) nebude jediným hráčom - chemesákom v zápasoch Európskej ligy. Náhradníkom totiž je blokár Peter Kašper.

Káder i realizačný tím

V prípade ŠK Chemes Humenné sú tieto dva spomenuté pojmy v štádiu riešenia. Vedenie klubu predostrelo Rostislavovi Chudíkovi konkrétnu možnosť spolupráce, na rad prídu aj riešenia budúcnosti hráčov. Isté náznaky v jednom či druhom prípade sú, avšak ešte je priskoro konkretizovať. Čo snáď možno povedať, z tímu odchádza Juraj Biľ, v minulosti nahrávač chemesákov, o ktorom sa však uvažovalo na pozíciu libera. Základom aktuálnych humenských tréningov je posilňovňa, regenerácia, v stále väčšej miere však prevláda individuálna forma. Letná príprava má oficiálny štart stanovený na začiatok augusta, ktorú by mal začať nový káder i s trénerom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.